Amerykańska rzeź

Amerykańska rzeź 2022 - oglądaj cały film PL - HD 720p

rating5.9
107
Ocen
calendar2022
time1h 41m
Film opowiada o zarządzeniu gubernatora, który chce, by dzieci nielegalnych imigrantów zostały aresztowane. Młodzi mogą poprawić swoją sytuację, opiekując się osobami starszymi w ramach wolontariatu. Decydując się na to, nastoletni bohaterowie odkrywają jednak, że gubernator i nadzorca specjalnego ośrodka przygotowali straszliwy spisek. Film zapowiadany jest jako krwawe połączenie horroru i czarnej komedii.

Aktorzy

Actor Paloma Bloyd

Paloma Bloyd

Actor Jenna Ortega

Jenna Ortega

Actor Eric Dane

Eric Dane

Actor Brett Cullen

Brett Cullen

Actor Freddy Carter

Freddy Carter

Actor Allen Maldonado

Allen Maldonado

Actor Jorge Lendeborg Jr.

Jorge Lendeborg Jr.

Actor Beau Billingslea

Beau Billingslea

Oficjalny zwiastun

Obejrzyj także

Gdzie legalnie obejrzeć film Amerykańska rzeź online z polskim lektorem?

Amerykańska rzeź to polski film, który miał swoją premierę 15 lipca 2022 roku. Produkcja w reżyserii Patryka Vegi wzbudza spore zainteresowanie widzów, choć ze względu na kontrowersyjną tematykę nie każdy kinoman zdecyduje się na seans. Gdzie zatem można obejrzeć Amerykańską rzeź legalnie i wygodnie online?

Film na razie nie trafił do żadnego z popularnych serwisów VOD, takich jak Netflix, HBO GO czy Amazon Prime. Wkrótce powinien jednak pojawić się w ofercie platformy Chili, gdzie będzie dostępny za opłatą na 48 godzin. Póki co jedyną legalną opcją jest zakup biletu w wybranym kinie, w którym Amerykańska rzeź nadal jest wyświetlana. Warto jednak uzbroić się w cierpliwość i poczekać na premierę online.

Amerykańska rzeź

Fabuła filmu Amerykańska rzeź - o czym opowiada ten mroczny thriller?

Amerykańska rzeź to mroczny thriller psychologiczny w reżyserii Patryka Vegi. Film opowiada historię grupy desperatów, którzy padają ofiarą systemu i postanawiają wziąć sprawy w swoje ręce. W rolach głównych zobaczymy m.in. Jonathana Cammettę, Sławomira Mandesza oraz Katarzynę Warnke. O czym dokładnie opowiada fabuła tej kontrowersyjnej produkcji?

Głównym bohaterem jest John Killbride (Jonathan Cammette), bezrobotny żyjący z zasiłków. Pewnego dnia spotyka desperata Ernesta (Sławomir Mandes), który namawia go do zemsty na bogatych elitach rządzących krajem. Razem z innymi pokrzywdzonymi przez los John i Ernest tworzą grupę zwaną Czwórką Wybrańców, która porywa senatora i urządza masakrę podczas balu charytatywnego dla elit. Czy ich akt rozpaczy okaże się początkiem rewolucji?

Amerykańska rzeź - recenzje i opinie widzów o kontrowersyjnym filmie

Amerykańska rzeź od premiery wzbudza skrajne emocje i opinie. Jedni chwalą film Vegi za odwagę poruszenia ważnego problemu nierówności społecznych, inni krytykują go za przerysowanie i epatowanie drastycznymi scenami. Jakie konkretnie recenzje i opinie pojawiają się pod adresem tej kontrowersyjnej produkcji?

Wielu widzów docenia fabułę Amerykańskiej rzezi i doskonałą grę aktorów, zwłaszcza Sławomira Mandesza w roli desperata Ernesta. Podkreślają, że film pokazuje prawdziwy i niepokojący problem alienacji wykluczonych grup społecznych. Krytycy zarzucają jednak filmowi przejaskrawienie i epatowanie brutalnymi scenami tylko po to, by szokować widza. Zarzucają też nadmierną czarno-białą wizję świata i brak głębszej analizy problemu nierówności.

Która opinia jest bliższa Prawdzie?

Moim zdaniem Amerykańska rzeź to film niejednoznaczny, który z pewnością dzieli widzów. Z jednej strony fabuła, choć mocno przerysowana, porusza istotny problem społeczny i zmusza do refleksji. Z drugiej - epatowanie drastycznymi scenami wydaje się chwytem na szokowanie widza, a nie służy głębszemu przesłaniu. Ogólnie rzecz biorąc, warto samemu obejrzeć ten film i wyrobić sobie opinię, zamiast kierować się skrajnymi recenzjami.

Amerykańska rzeź

Obsada aktorska filmu Amerykańska rzeź - kto zagrał główne role?

Amerykańską rzeź charakteryzuje ciekawa, aczkolwiek dość nieznana, obsada aktorska. Kto wcielił się w główne role w tym kontrowersyjnym filmie?

 • John Killbride - główny bohater, bezrobotny desperat żyjący z zasiłków. W tej roli Jonathan Cammette, aktor znany dotąd głównie z produkcji zagranicznych.
 • Ernest - drugi główny bohater, równie zdesperowany co John. W tej roli świetny Sławomir Mandesz.
 • Lucy - żona Johna pracująca jako kelnerka. Zagrała ją Katarzyna Warnke.
 • Senator Clark - polityk porywany przez Czwórkę Wybrańców. W roli senatora wystąpił Marek Kalita.

Pozostałe role zagrali mniej znani aktorzy, głównie związani z teatrem. Mimo nieznanych nazwisk, obsada Amerykańskiej rzezi stanęła na wysokości zadania i zapewniła wciągający seans.

Najlepsze cytaty z filmu Amerykańska rzeź - które kwestie zapadły w pamięć?

Amerykańska rzeź to film pełen mocnych, niejednokrotnie kontrowersyjnych cytatów. Które z kwestii wypowiadanych przez bohaterów szczególnie zapadły widzom w pamięć?

- "Jesteśmy czwórką wybrańców, którzy zmienią ten cholerny świat!" - Ernest.

- "Zabierzcie im majątki, wpływy i władzę. Zróbcie z nimi to, co oni przez lata robili z wami. Czas wyrównać rachunki." - John Killbride.

- "Niech ta noc przejdzie do historii. Noc, w której pokazaliśmy tym skur***synom, że nie jesteśmy nic niewarci." - Lucy.

- "Jesteście gorsi niż zwierzęta. Doprowadziliście ten kraj do ruiny!" - Senator Clark do Czwórki Wybrańców.

Mocne kwestie bohaterów podkreślają rozpacz i determinację tych, którzy zdecydowali się na akt desperacji, jakim jest tytułowa Amerykańska rzeź. Cytaty te na długo zapadają w pamięć i skłaniają do przemyśleń.

Dlaczego warto obejrzeć film Amerykańska rzeź? Mocne sceny i poruszająca fabuła

Choć Amerykańska rzeź zebrała mieszane recenzje, zdecydowanie warto obejrzeć ten film, który z pewnością nie pozostawia widza obojętnym. Dlaczego więc naprawdę warto poświęcić czas na ten kontrowersyjny tytuł?

Po pierwsze, fabuła filmu porusza istotny problem społeczny i skłania do refleksji nad losem wykluczonych. Pokazuje rozpacz ludzi, którzy czują się zapomniani przez system. Po drugie, aktorzy - zwłaszcza Sławomir Mandesz w roli Ernesta - grają świetnie i wciągają widza w historię. Po trzecie wreszcie, Amerykańska rzeź wzbudza emocje - oburza, szokuje, zmusza do myślenia. Jeśli zatem szukasz mocnych wrażeń i lubisz kino zaangażowane, ten film jest dla Ciebie.

10 Podobnych Filmów:

 1. SNAFU
 2. Grinch
 3. Święta rządzą!
 4. Shrek Forever
 5. Wonka
 6. Wojownicze żółwie ninja: Zmutowany chaos
 7. EXmas
 8. Sonic 2. Szybki jak błyskawica
 9. Shazam! Gniew bogów
 10. Epoka Lodowcowa
Oceń film lub serial
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
outline-star
outline-star
outline-star
outline-star
Ocena: 6 Liczba głosów: 107
Udostępnij serial

10 Komentarzy

avatar

Davos

Dzięki za ten film, piękne zakończenie, warto obejrzeć do końca :)
avatar

Maciek23

Szybka rejestracja, a po rejestracji wiele fajnych tytułów, nawet najnowsze produkcje.
avatar

Indy_

Oglądałem i polecam. Amerykańska rzeź cda jest taki bym powiedział 8/10 w swoim gatunku.
avatar

Midnite

Nie przerywa i jakość super. Polecilem znajomym obejrz.pl.
avatar

niekrytyczny

Polecam film , tak jak i serwis – szybka i bezproblemowa rejestracja.
avatar

AmerykaDzika

Bardzo dobry film. Chociaż nie przepadam za takimi klimatami to ten wywarł na mnie pozytywne wrażenie. Dobrze ze jest obejrz.pl
avatar

Orlajt

Ja też jestem zadowolony, spoko stronka, dodałem sobie do zakładek :)
avatar

Kejti

Jestescie the best! Najlepsza strona!
avatar

acomitam

Amerykańska rzeź 9/10 fajny
avatar

Terry

Jest sztosik. Daje mocny 7/10