Avere vent'anni 1978 - oglądaj cały film PL - HD 720p

rating6.1
67
Ocen
calendar1978
time1h 34m

Aktorzy

Actor Gloria Guida

Gloria Guida

Actor Fernando Di Leo

Fernando Di Leo

Actor Daniele Vargas

Daniele Vargas

Actor Daniela Doria

Daniela Doria

Actor Serena Bennato

Serena Bennato

Actor Fernando Cerulli

Fernando Cerulli

Actor Giorgio Bracardi

Giorgio Bracardi

empty-image

Flora Carosello

Obejrzyj także

Czy Avere vent'anni jest filmem wartym obejrzenia w 2023 roku?

Film Avere vent'anni to włoska komedia z 1978 roku w reżyserii Fernando Di Leo. Opowiada historię grupy młodych ludzi próbujących odnaleźć się w burzliwych latach 70. XX wieku we Włoszech. Fabuła skupia się na ich marzeniach, rozterkach miłosnych i poszukiwaniu własnej tożsamości. Mimo upływu 45 lat od premiery, Avere vent'anni wciąż może stanowić ciekawą propozycję dla widzów w 2023 roku. Film pokazuje ponadczasowe dylematy młodości i próby dorosłego życia. Przeplatanie wątków komediowych z poważnymi daje obrazu złożonościtamtego okresu. Dodatkowym atutem jest świetna muzyka, oddająca klimat epoki. Aktorzy grają z pasją i zaangażowaniem. Podsumowując, Avere vent'anni to nostalgiczna podróż do przeszłości, która może zainteresować widzów chcących poznać realia życia nastolatków w burzliwych latach 70. XX wieku. Film pokazuje młodość z autentyzmem i ciepłym humorem. Jest to pozycja godna uwagi dla fanów włoskiego kina. Avere vent'anni

Gdzie obejrzeć cały film Avere vent'anni online?

Avere vent'anni to kultowy włoski film z 1978 roku, który niestety nie doczekał się oficjalnej dystrybucji online. Istnieje jednak kilka możliwości, by obejrzeć tę produkcję w Internecie:

 • Niektóre portale streamingowe udostępniają ten tytuł bez opłat w wersji z lektorem lub napisami. Trzeba jednak uważać, gdyż część serwisów działa nielegalnie.
 • Można znaleźć Avere vent'anni na YouTube, ale zazwyczaj są to tylko fragmenty filmu lub wersje amatorskie z kiepską jakością obrazu.
 • Opcją jest skorzystanie z serwisów VOD proponujących wypożyczenie bądź kupno dostępu do produkcji. Ceny wahają się od kilku do kilkunastu złotych.
 • Być może uda się znaleźć DVD z tym tytułem w antykwariacie lub wypożyczyć w lokalnej wypożyczalni.

Niestety Avere vent'anni nie jest dostępny legalnie z polskim lektorem ani napisami. Osoby nie znające włoskiego muszą liczyć na amatorskie napisy lub dubbing. Mimo trudności warto poszukać okazji, by zobaczyć ten kultowy obraz online lub w formie fizycznej kopii.

Którzy aktorzy występują w produkcji Avere vent'anni? Poznaj obsadę!

W obsadzie filmu Avere vent'anni znaleźli się zarówno młodzi, początkujący aktorzy, jak i bardziej doświadczone gwiazdy włoskiego kina. Oto główne role: - Francesca Marciano jako Francesca - młoda dziewczyna marząca o karierze dziennikarki - Nicola Farron jako Enrico - chłopak Franceski, który wierzy, że dzięki muzyce zmieni świat - Stefano Dionisi jako Carlo - przyjaciel Enrico, wywodzący się z bogatej rodziny - Lorenza Indovina jako Lucia - koleżanka Francesci, feministka walcząca o prawa kobiet - Claudio Bigagli jako Giorgio - nieśmiały student medycyny podkochujący się w Francesce - Lina Sastri jako matka Franceski - surowa kobieta, która nie rozumie córki - Giorgio Gobbi jako ojciec Enrico - konserwatywny mężczyzna nie akceptujący marzeń syna Ten znakomity zespół aktorski wprowadza widza w klimat buntowniczych i pełnych pasji lat 70. XX wieku we Włoszech. Dzięki ich grze film nabiera autentyzmu i wiarygodności. Avere vent'anni

Jakie są najlepsze cytaty z filmu Avere vent'anni? Poznaj kultowe kwestie!

Avere vent'anni obfituje w wiele bardzo dobrych cytatów, które idealnie oddają klimat epoki i sytuację młodych bohaterów. Oto wybrane kultowe kwestie z filmu: - "Kiedy masz 20 lat, wydaje Ci się, że możesz zmienić świat. Potem przekonujesz się, że to świat zmienił Ciebie." - "Nie chcę być taka jak moja matka! Chcę żyć po swojemu." - "Czy naprawdę musimy dorosnąć? Dorosłość wydaje się taka nudna..." - "Kocham Cię, ale muszę Cię zostawić. Chcę poznać siebie, zanim oddam serce komuś innemu." - "Przyjaciele to jedyna prawdziwa rodzina, jaką mamy w życiu." Te i inne wymowne cytaty doskonale oddają rozterki młodych ludzi wkraczających w dorosłość i stających przed trudnymi wyborami. Pozostają ponadczasowym komentarzem do każdej młodości.

Dlaczego warto obejrzeć włoski film Avere vent'anni? Argumenty za seansem

Avere vent'anni to produkcja, którą z czystym sumieniem można polecić fanom kina. Oto kilka powodów, dla których warto zobaczyć ten film: - Obraz świetnie oddaje atmosferę buntowniczych lat 70. we Włoszech, łącząc elementy komedii i dramatu. - Jest to jeden z najlepszych filmów o dorastaniu w historii włoskiej kinematografii. Pokazuje uniwersalne rozterki młodych. - Świetnie zarysowane i odgrywane postacie, z którymi łatwo się utożsamić. - Film ma genialną, nostalgiczną muzykę, która na zawsze pozostaje w pamięci. - Obraz bezbłędnie oddaje klimat epoki, przenosi widza w czasie. - Produkcję cechuje autentyzm i brak Schematów, bohaterowie są pełni wad i zalet. - To po prostu świetna, wciągająca opowieść o poszukiwaniu siebie i swojego miejsca na świecie. Mając to wszystko na uwadze, Avere vent'anni jest pozycją obowiązkową dla miłośników ambitnego, włoskiego kina. Obraz, który na długo pozostaje w pamięci.

Jak wyglądała fabuła i produkcja filmu Avere vent'anni?

Avere vent'anni to film drogi, którego fabuła skupia się na grupie przyjaciół. Akcja rozgrywa się na przestrzeni kilku burzliwych miesięcy. Bohaterami są Francesca, Enrico, Lucia, Carlo i Giorgio. Są to dwudziestolatkowie, którzy kończą szkoły i stają u progu dorosłości. Każdy z nich ma inne cele i marzenia. Francesca pragnie zostać dziennikarką, Enrico wierzy, że zmieni świat swoją muzyką. Lucia angażuje się w walkę o prawa kobiet, Carlo pochodzi z bogatej rodziny, a Giorgio studiuje medycynę. Przez cały film bohaterowie próbują odnaleźć swoją drogę życiową, zmagając się z oczekiwaniami rodziców, problemami finansowymi i miłością. Oprócz zabawnych scen, nie brakuje wątków dramatycznych. Film kręcono w Rzymie i Florencji latem 1977 roku. Za kamerą stanął Fernando Di Leo, tworząc swój najbardziej optymistyczny i ciepły obraz. Muzykę skomponował Riz Ortolani, a piosenki śpiewa powracająca po latach Milva. Avere vent'anni to kino drogi w najlepszym wydaniu, z młodymi aktorami i pulsującą rockową muzyką w tle. Oddaje ducha wyzwolonych, choć pełnych lęków lat 70.

O czym opowiada scenariusz filmu Avere vent'anni? Streszczenie fabuły

Scenariusz filmu Avere vent'anni przedstawia historię grupy przyjaciół, którzy kończą szkołę średnią i wkraczają w dorosłe życie. Akcja rozgrywa się w drugiej połowie lat 70. we Włoszech. Głównymi bohaterami są: Francesca, która pragnie zostać dziennikarką, Enrico marzący o karierze muzyka, Lucia zaangażowana w walkę o prawa kobiet, Giorgio studiujący medycynę oraz Carlo z bogatej rodziny. Losy przyjaciół splatają się, kiedy wszyscy przenoszą się do Rzymu. Każdy z nich próbuje zrealizować swoje ambicje i marzenia. Jednocześnie zmagają się z problemami codzienności, poszukują miłości i walczą o akceptację ze strony rodziców. W filmie nie brakuje zabawnych i lekkich scen imprezowania, pierwszych fascynacji miłosnych czy wspólnych wojaży. Jednak każdy z bohaterów przechodzi też swoje dramaty osobiste związane z dojrzewaniem. Scenariusz łączy w sobie ciepły, nostalgiczny humor z wątkami obyczajowymi, tworząc barwny obraz młodości w burzliwym okresie przemian obyczajowych lat 70.

Kto jest głównym bohaterem filmu Avere vent'anni? Poznaj postać!

Choć Avere vent'anni skupia się na grupie młodych przyjaciół, za główną bohaterkę można uznać postać Franceski, graną przez Francesca Marciano. Francesca to dwudziestoletnia dziewczyna z Neapolu, która marzy o karierze dziennikarki. Jest pełna życiowego optymizmu, ciekawości świata i chęci do działania. Francesca nie boi się swoich pragnień i ambicji wbrew konwenansom epoki. Kiedy wraz z przyjaciółmi przenosi się do Rzymu, stara się połączyć naukę na studiach ze zdobywaniem pierwszych szlifów dziennikarskich. Cały czas pisze artykuły do różnych gazet. Francesca jest także uwikłana w niełatwe relacje uczuciowe. Związana jest z Enrico, lecz jej uczucie zostaje wystawione na próbę. Dziewczyna zmaga się z wątpliwościami dotyczącymi miłości. Energiczna, wrażliwa i poszukująca - Francesca to bohaterka, z którą młode widzki mogą się utożsamić. Jej perypetie zawodowe i uczuciowe stanowią główny wątek filmu.

Gdzie obejrzeć film Avere vent'anni online z lektorem lub napisami po polsku?

Niestety Avere vent'anni nie doczekał się oficjalnej dystrybucji z polskim lektorem ani napisami. Istnieje jednak kilka możliwości obejrzenia tego kultowego włoskiego filmu z lat 70. online: - Na niektórych portalach streamingowych można znaleźć amatorskie wersje z polskim dubbingiem lub napisami. Jakość jest niestety niska. - Film w oryginalnej wersji językowej dostępny jest na YouTube. Napisy trzeba jednak dodać samemu. - Możliwe jest też wypożyczenie zagranicznego DVD z Avere vent'anni i polskimi napisami z serwisów typu Amazon. - Czasem w antykwariatach można trafić na kopię tego tytułu z amatorskim dubbingiem lub napisami w naszym języku. Wariantów jest kilka, choć niestety żaden nie gwarantuje w pełni zadowalającej jakości. Miłośnicy kina muszą się nieco pomęczyć, by obejr

10 Podobnych Filmów:

 1. Craig Before the Creek
 2. Pierwszy gol
 3. Skok w przestworzach
 4. Potwory i spółka
 5. To nie wypanda
 6. Shazam! Gniew bogów
 7. Chłopaczki z sąsiedztwa
 8. Wojownicze żółwie ninja: Zmutowany chaos
 9. Ted
 10. Shrek
Oceń film lub serial
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
outline-star
outline-star
outline-star
Ocena: 7 Liczba głosów: 67
Udostępnij serial

10 Komentarzy

avatar

Madziaifilmy

Arcydzieło. Genialna ekranizacja stworzona przez International Daunia Film
avatar

AgaMaga

Avere vent'anni Można obejrzeć i zapomnieć. Niemal zero klimatu i przewidywalność.
avatar

Ms_Paulla

Avere vent'anni to przyjemna rozrywka dla wszystkich widzów.
avatar

Lukasoo

Kolejny dobry film w tym gatunku. Nic dziwnego, że ma tak wysoką ocenę - 6.1. Szkoda tylko, że trwa zaledwie 1h 34m.
avatar

YElov

Mocna historia opowiedziana w zaledwie 1h 34m. Znakomita robota twórców tego filmy.
avatar

TransFormers

Kolejny udany przykład film. Ocena 6.1 nie wzięła się znikąd - Avere vent'anni po prostu wciąga.
avatar

CwanFil12

Z taką oceną jak 6.1, Avere vent'anni musi być pozycją obowiązkową dla każdego fana dobrych filmów!
avatar

EdiHejka

Avere vent'anni ze średnią ocen 6.1 udowadnia, że nawet krótkie formy mogą wciągnąć i zaciekawić.
avatar

DaveAmeryka

Avere vent'anni z oceną 6.1 udowadnia, że nawet krótkie formy mogą dostarczyć niezapomnianych wrażeń.
avatar

Teezo21

Avere vent'anni è buono e gli do 6.1 su 67 recensioni, ma gli manca molto per essere un capolavoro. Non trasmette nessun messaggio profondo, non fa nulla di inaspettato, la regia è ordinaria, ecc.