Black Adam 2022 - oglądaj cały film PL - HD 720p

rating7
5 806
Ocen
calendar2022
time2h 05m
Prawie 5000 lat po otrzymaniu olbrzymich mocy starożytnych bogów – i prawie równoczesnym uwięzieniu - Black Adam (Dwayne Johnson) zostaje uwolniony z ziemskiego grobowca. Teraz jest gotów wymierzyć współczesnemu światu osobliwie pojmowaną sprawiedliwość.

Aktorzy

Actor Dwayne Johnson

Dwayne Johnson

Actor Pierce Brosnan

Pierce Brosnan

Actor Djimon Hounsou

Djimon Hounsou

Actor Henry Cavill

Henry Cavill

Actor Henry Winkler

Henry Winkler

Actor Sarah Shahi

Sarah Shahi

Actor Viola Davis

Viola Davis

Actor Noah Centineo

Noah Centineo

Oficjalny zwiastun

Obejrzyj także

Czy warto obejrzeć film Black Adam?

Black Adam to jeden z najbardziej wyczekiwanych filmów superbohaterskich 2022 roku. W głównej roli występuje charyzmatyczny Dwayne Johnson, który wciela się w tytułowego antybohatera. Choć Black Adam jest postacią złożoną i kontrowersyjną, ma ogromny potencjał, by stać się nową ikoną popkultury.

Film opowiada genezę Black Adama, który budzi się z 5000-letniego snu i staje do walki z nowoczesnym światem. Z mroczną przeszłością i brutalnymi metodami walczy on o sprawiedliwość dla swojego ludu. Czy zdoła pogodzić się z nowymi bohaterami? A może jego gniew popchnie go w stronę ciemnej strony?

Gdzie w całości obejrzeć nowy film z Dwaynem Johnsonem?

Black Adam trafił do kin 19 października 2022 roku. Film dystrybuowany jest przez Warner Bros., więc z czasem będzie dostępny na platformach VOD należących do tego studia, takich jak HBO Max. Na razie jednak, aby obejrzeć dzieło w całości legalnie, trzeba wybrać się do kina.

Fabuła i historia filmu Black Adam - o czym jest ten film?

Black Adam, właściwie Teth-Adam, pochodzi z fikcyjnego starożytnego miasta Kahndaq. 5000 lat temu otrzymał moce od starożytnych bogów, lecz został uwięziony za próbę wykorzystania ich do zemsty. Obecnie budzi się i pragnie oczyścić świat z tyranii i niesprawiedliwości. Próbuje powstrzymać go drużyna nowoczesnych superbohaterów.

Film pokazuje genezę Black Adama jako niewolnika, który zyskał moce, by wyzwolić lud Kahndaqu. Jednak jego gniew popchnął go za daleko. Teraz, po wiekach niewoli, chce on wymierzyć sprawiedliwość tym, którzy skrzywdzili jego naród. Czy uda mu się znaleźć równowagę pomiędzy zemstą a miłosierdziem?

Aktorzy w filmie Black Adam - kto gra główne role?

W roli tytułowego Black Adama występuje Dwayne Johnson, znany między innymi z filmów Jumanji i serii Szybcy i wściekli. W pozostałych rolach głównych wystąpili:

 • Aldis Hodge jako Hawkman
 • Noah Centineo jako Atom Smasher
 • Sarah Shahi jako Adrianna
 • Pierce Brosnan jako Doktor Fate

Pozostałymi członkami obsady są Marwan Kenzari, Quintessa Swindell, Bodhi Sabongui i Mo Amer. Reżyserem filmu jest Jaume Collet-Serra, znany z thrillerów akcji takich jak Niezniszczalny czy Pasażer.

Najlepsze cytaty z filmu Black Adam - które są warte zapamiętania?

Black Adam dostarcza wielu chwytliwych i inspirujących cytatów. Oto kilka przykładów:

 • "Jestem zemstą tych, którzy nie mogą się sami zemścić."
 • "Nikt nie uratuje nas, ale my sami."
 • "Nie jestem bohaterem. Jestem zbawcą."
 • "Nie będę służył nikomu."
 • "Niektórzy bohaterowie nie noszą peleryn"

Jakie są opinie i recenzje filmu Black Adam?

Recenzje filmu Black Adam są mieszane, choć przeważają pozytywne oceny. Krytycy chwalą charyzmatyczną kreację Dwayne'a Johnsona i widowiskowe sceny akcji. Z drugiej strony wskazują na nierówny scenariusz i schematycznych bohaterów drugoplanowych. Ogólnie jednak większość widzów dobrze bawi się podczas seansu.

Według agregatora recenzji Rotten Tomatoes 39% krytyków oceniło film pozytywnie. Natomiast 90% widzów przyznało mu pozytywną ocenę, co pokazuje rozziew pomiędzy krytyką a odbiorem publiczności.

Scenariusz i produkcja filmu Black Adam - kto za tym stoi?

Za scenariusz filmu odpowiadają Adam Sztykiel, Rory Haines i Sohrab Noshirvani. Producentami filmu są Beau Flynn, Dwayne Johnson, Hiram Garcia i Dany Garcia. Black Adam jest koprodukcją wytwórni New Line Cinema, DC Films, Seven Bucks Productions i FlynnPictureCo.

Pierwsze doniesienia o solowym filmie o Black Adamie pojawiły się już w 2007 roku. Przez lata projekt utknął jednak w development hell. Dopiero zaangażowanie Dwayne'a Johnsona w 2014 roku nadało produkcji realnych kształtów.

Główny bohater filmu Black Adam - dlaczego warto go poznać?

Black Adam to niezwykle złożona postać - z jednej strony gniewny antybohater, z drugiej mściciel krzywd uciskanych. Choć popełnia wiele brutalnych czynów, ma przy tym szlachetne pobudki. Walczy z systemem, który toleruje niesprawiedliwość i tyranię.

Jest też jednym z najpotężniejszych superbohaterów DC Comics. Dysponuje niemal boskimi mocami, dorównującymi samemu Supermanowi. Jego buntownicza natura sprawia, że jest postacią niejednoznaczną.

Dwayne Johnson wnosi w tę rolę wiele charyzmy i drapieżnej energi. Black Adam na pewno zapadnie widzom w pamięć i ma szansę zostać nową kultową ikoną kina superbohaterskiego.

Dlaczego warto obejrzeć nowy film Black Adam z 2022 roku?

Po pierwsze, Black Adam to długo wyczekiwany solowy film, który w końcu oddaje sprawiedliwość tej złożonej postaci z komiksów DC. Po drugie, w roli głównej świetnie sprawdza się charyzmatyczny Dwayne Johnson.

Po trzecie, film oferuje widowiskowe sceny akcji i efekty specjalne na najwyższym poziomie. Po czwarte, wprowadza nowych bohaterów, takich jak Hawkman, Atom Smasher czy Doktor Fate, rozszerzając filmowy uniwersum DC.

Po piąte wreszcie, produkcja balansuje pomiędzy mrocznym, poważnym klimatem a momentami humoru. Black Adam z całą pewnością dostarczy rozrywki wszystkim fanom filmów o superbohaterach.

Zwiastun filmu Black Adam - co zdradza na temat fabuły?

Oficjalny zwiastun Black Adama sugeruje, że film skupi się zarówno na genezie tytułowego antybohatera, jak i na jego starciu z drużyną współczesnych superbohaterów.

Widzimy jak Black Adam budzi się po 5000 latach uwięzienia, by dokonać swojej osobistej zemsty. Zwiastun pokazuje sceny akcji z jego udziałem, używającego potężnych mocy do niszczenia wrogów. Wydaje się przy tym bezwzględny i krwiożerczy.

Jednak później poznaje on Adriannę, która mówi mu, że świat się zmienił i ludzie potrzebują nadziei, nie strachu. Być może Black Adam znajdzie nowy cel, chroniąc słabych przed uciskiem. Na końcu widzimy go gotowego do starcia z superbohaterską drużyną JSA.

10 Podobnych Filmów:

 1. Ultimatum
 2. Aquaman i Zaginione Królestwo
 3. Skok w przestworzach
 4. Więzień labiryntu
 5. Aquaman
 6. Czarna Pantera: Wakanda w moim sercu
 7. Sound of Freedom. Dźwięk wolności
 8. Shazam! Gniew bogów
 9. John Wick 4
 10. Thor: Miłość i grom
Oceń film lub serial
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
outline-star
outline-star
outline-star
Ocena: 7 Liczba głosów: 5806
Udostępnij serial

10 Komentarzy

avatar

Mailosz

Black Adam należy niewątpliwie oddać, że momentami są wręcz przykładem tego jak należy kręcić filmy. Pokrzepiająca, klasyczna historia, pochwała wytrwałości
avatar

magsoe

Black Adam to Super film ! Fajna fabuła, trzyma w napięciu. Pierwszoplanowy aktor poradził sobie bardzo dobrze.
avatar

sidney68

Przyjemna rozrywka, która trafia w gusta różnych widzów.
avatar

TonnyMonntana

Ten film zdecydowanie warto obejrzeć. Mimo stosunkowo krótkiego czasu trwania wciąga od początku do końca
avatar

dragonmen32

Filmy takie jak ten z pewnością sprawiają frajdę. Nawet jeśli trwają tylko 2h 05m, to angażują od początku do końca.
avatar

BagietkaLukas

Bardzo dobry film , czego dowodem jest ocena 7. Warto poświęcić czas na obejrzenie Black Adam.
avatar

schnapsen

Jeśli wahasz się czy obejrzeć Black Adam, spojrzenie na ocenę 7 powinno rozwiać Twoje wątpliwości. Dawaj!
avatar

KaiFilman12

Jeśli zastanawiasz się co obejrzeć, postaw na pewniaka. A takim jest Black Adam z oceną 7.
avatar

IziMovie1

Z oceną 7, Black Adam zasługuje na miano jednej z najlepszych pozycji w swojej kategorii. Obowiązkowy punkt programu!
avatar

KubaManic98

Jeśli ocena 7 nie przekonuje Cię do obejrzenia Black Adam, to nie wiem co zrobi wrażenie! Koniecznie sprawdź ten film.