Blade Runner 2049 2017 - oglądaj cały film PL - HD 720p

rating7.6
12 803
Ocen
calendar2017
time2h 44m
Minęło 30 lat od wydarzeń przedstawionych w filmie "Łowca androidów" Ridleya Scotta. Wtedy w 2019 roku agent Rick Deckard ścigał w Los Angeles zbuntowane androidy z serii Nexus 6. Teraz w 2049 roku do akcji wkracza nowy Blade Runner, czyli łowca - oficer K . Niespodziewanie funkcjonariusz odkrywa spisek, który może zniszczyć pozostałości dawnego porządku i społeczeństwa. Żeby uratować i tak już zrujnowany świat, K musi poprosić o pomoc Deckarda. Problem w tym, że Rick ukrywa się od czasu, gdy w 2019 roku uciekł z Los Angeles...

Aktorzy

Actor Ryan Gosling

Ryan Gosling

Actor Harrison Ford

Harrison Ford

Actor Ana de Armas

Ana de Armas

Actor Dave Bautista

Dave Bautista

Actor Mackenzie Davis

Mackenzie Davis

Actor Sean Young

Sean Young

Actor Jared Leto

Jared Leto

Actor Robin Wright

Robin Wright

Oficjalny zwiastun

Obejrzyj także

Gdzie obejrzeć Blade Runner 2049 online z lektorem lub napisami?

Blade Runner 2049 to kontynuacja kultowego filmu Blade Runner z 1982 roku. Jeśli jesteś fanem świata przedstawionego w pierwszej części, na pewno będziesz chciał obejrzeć również drugą odsłonę tych wydarzeń. Film miał kinową premierę w 2017 roku, ale obecnie można go obejrzeć online na kilku platformach streamingowych.

Blade Runner 2049 dostępny jest m.in. na Netflix oraz HBO GO. Na obu tych serwisach znajdziesz wersję z polskim lektorem lub napisami. Dzięki temu bez problemu możesz śledzić akcję i dialogi bohaterów. Na HBO GO film jest dostępny w ramach standardowego abonamentu, natomiast na Netflix trzeba wykupić subskrypcję, aby go obejrzeć. Warto jednak zainwestować, jeśli jesteś fanem świata Blade Runnera.

Oprócz legalnych serwisów streamingowych, Blade Runner 2049 można znaleźć również na niektórych stronach udostępniających treści nielegalnie. Jednak zdecydowanie lepiej i bezpieczniej jest skorzystać z oficjalnych platform, aby mieć pewność dobrej jakości obrazu i dźwięku.

Blade Runner 2049

Jakie są najlepsze sceny i cytaty z filmu Blade Runner 2049?

Blade Runner 2049 to film pełen zapadających w pamięć scen. Jedna z najbardziej ikonicznych to scena walki Ricka Deckarda z nowym łowcą replikantów o imieniu K. Walka toczy się w świecących neonami ruinach Las Vegas. Inna pamiętna scena to odkrycie tajemnicy dotyczącej pochodzenia agenta K. Wstrząsający moment, który burzy jego dotychczasowe przekonania.

Jeśli chodzi o cytaty, do najlepszych należą:

 • "Żyłem w strachu przed tym, czym mogę się stać" - Replikant Sapper Morton
 • "Kłamstwo doprowadzi cię do ruin" - Replikant Freysa
 • "Chciałem cię zobaczyć. Zanim odejdziesz" - Rick Deckard do Rachael

Te kilka przykładów pokazuje, że scenariusz Blade Runner 2049 jest pełen głębokich myśli i wspaniale napisanych kwestii. Film zdecydowanie warto obejrzeć dla tych niezapomnianych scen i dialogów.

Dlaczego warto obejrzeć film Blade Runner 2049 mimo upływu czasu?

Mimo że od premiery Blade Runner 2049 minęło już kilka lat, to wciąż jest to film, który warto nadrobić. Przede wszystkim kontynuuje historię znaną z pierwszej części - kultowej pozycji w historii kina. Zatem dla fanów świata Blade Runnera seans drugiej części jest obowiązkowy.

Poza tym Blade Runner 2049 to po prostu świetnie zrealizowana produkcja. Reżyser Denis Villeneuve stworzył mroczny, neo-noirowy klimat, który doskonale oddaje stylistykę pierwowzoru. Film stanowi też popis świetnych aktorskich kreacji - w rolach głównych wystąpili Ryan Gosling i Harrison Ford.

Co więcej, Blade Runner 2049 porusza ponadczasowe tematy, takie jak sens istnienia, poszukiwanie człowieczeństwa czy relacje między ludźmi a humanoidalnymi replikantami. Zatem produkcja ta po latach wciąż ma widzom wiele do zaoferowania i zdecydowanie jest warta obejrzenia.

Blade Runner 2049

Kto grał główne role w filmie Blade Runner 2049 i jak oceniana jest ich gra?

Obsada Blade Runner 2049 prezentuje się imponująco. W rolach głównych wystąpili:

 • Ryan Gosling jako agent K - nowy łowca replikantów. Jego kreacja zebrała wiele pozytywnych recenzji za przekonujące oddanie wewnętrznych dylematów postaci.
 • Harrison Ford jako Rick Deckard - legendarny łowca z pierwszej części filmu. Ford z miejsca wcielił się w tę kultową postać.
 • Ana de Armas jako Joi - holograficzna dziewczyna agenta K. Aktorka zagrała w sposób pełen ciepła i wrażliwości.

W pozostałych rolach wystąpili m.in. Robin Wright, Sylvia Hoeks, Jared Leto czy Dave Bautista. Każdy z aktorów wniósł ogromny wkład w budowanie klimatu i głębi filmu. Obecność Harrisona Forda to dodatkowa gwarancja jakości i nawiązania do pierwszej części Blade Runnera.

Jakie kontrowersje wzbudziła fabuła i scenariusz filmu Blade Runner 2049?

Blade Runner 2049 z pewnością nie jest filmem, który pozostawia widza obojętnym. Wokół produkcji pojawiło się wiele kontrowersji, szczególnie w odniesieniu do fabuły i scenariusza.

Jednym z wątków krytykowanych przez część widzów była relacja między agentem K a Joi - jego holograficzną partnerką. Niektórzy uznali ją za niepotrzebnie redukującą postać Joi do bycia tylko obiektem pożądania głównego bohatera.

Innym kontrowersyjnym aspektem było uczynienie Rachael jako matki dziewczynki, co budziło obawy o instrumentalne traktowanie kobiecych postaci. Z drugiej strony fabuła poruszała ważne dylematy dotyczące człowieczeństwa i tożsamości.

Tak czy inaczej, Blade Runner 2049 z pewnością nie pozostawia obojętnym i daje wiele do myślenia. A to zawsze oznaka ambitnego, pełnego wartości filmu.

Co mówią recenzje i opinie widzów na temat filmu Blade Runner 2049?

Blade Runner 2049 spotkał się zarówno z entuzjastycznymi recenzjami, jak i pewną dozą krytyki.

Zdecydowana większość krytyków chwaliła wysoką jakość produkcji, zdjęcia, klimatem nawiązującym do pierwowzoru oraz kreacje aktorskie. Podkreślano też odważne poruszenie złożonych tematów dotyczących człowieczeństwa. Jeszcze przed premierą typowany był jako kandydat do Oscara.

Z drugiej strony niektórzy widzowie byli nieco rozczarowani. Głównym zarzutem była zbyt powolna akcja i brak większej ilości spektakularnych scen, typowych dla Hollywood. Fabułę uznano za momentami zbyt skomplikowaną.

Jednak pomimo pewnych kontrowersji, Blade Runner 2049 jest uznawany za jeden z najlepszych filmów sci-fi ostatnich lat. Jeśli ktoś szuka produkcji wymagającej, ale też wciągającej, zdecydowanie powinien dać tej kontynuacji szansę.

10 Podobnych Filmów:

 1. Kotbull
 2. Śnieżne bractwo
 3. Przesilenie zimowe
 4. Saltburn
 5. Pięćdziesiąt twarzy Greya
 6. Interstellar
 7. Gran Turismo
 8. Czas krwawego księżyca
 9. Titanic
 10. Napoleon
Oceń film lub serial
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
outline-star
outline-star
Ocena: 8 Liczba głosów: 12803
Udostępnij serial

10 Komentarzy

avatar

Mailosz

Blade Runner 2049 należy niewątpliwie oddać, że momentami są wręcz przykładem tego jak należy kręcić filmy. Pokrzepiająca, klasyczna historia, pochwała wytrwałości
avatar

magsoe

Blade Runner 2049 to Super film ! Fajna fabuła, trzyma w napięciu. Pierwszoplanowy aktor poradził sobie bardzo dobrze.
avatar

KamilPatrykDawid

Fascynujący świat przedstawiony w Blade Runner 2049 wciąga od pierwszej minuty, moja ocena to 7.6
avatar

sidney68

Przyjemna rozrywka, która trafia w gusta różnych widzów.
avatar

Ms_Paulla

Blade Runner 2049 to przyjemna rozrywka dla wszystkich widzów.
avatar

ptasiek_film

Poruszająca historia, która pozostaje w pamięci
avatar

Lukasoo

Kolejny dobry film w tym gatunku. Nic dziwnego, że ma tak wysoką ocenę - 7.6. Szkoda tylko, że trwa zaledwie 2h 44m.
avatar

KubaMANIA1

Klimatyczny film , idealny na 2h 44m relaksu przy ekranie. Jakość wykonania na wysokim poziomie.
avatar

Bacha

Ten film wciąga i angażuje, mimo że trwa tylko 2h 44m. Gorąco polecam
avatar

Matek

Mocna ocena 7.6 sugeruje, że Blade Runner 2049 to pozycja obowiązkowa. Jeśli lubisz takie klimaty, będziesz zachwycony!