Boże Ciało

Boże Ciało 2019 - oglądaj cały film PL - HD 720p

rating7.7
489
Ocen
calendar2019
time1h 56m
Boże Ciało to historia 20-letniego Daniela, który w trakcie pobytu w poprawczaku przechodzi duchową przemianę i skrycie marzy, żeby zostać księdzem. Po kilku latach odsiadki chłopak zostaje warunkowo zwolniony, a następnie skierowany do pracy w zakładzie stolarskim. Zamiast się tam udać, Daniel kieruje się do miejscowego kościoła, gdzie zaprzyjaźnia się z proboszczem. Kiedy, pod nieobecność duchownego, niespodziewanie nadarza się okazja, chłopak wykorzystuje ją i udając księdza zaczyna pełnić posługę kapłańską w miasteczku. Od początku jego metody ewangelizacji budzą kontrowersje wśród mieszkańców, szczególnie w oczach surowej kościelnej Lidii.

Aktorzy

Actor Leszek Lichota

Leszek Lichota

Actor Eliza Rycembel

Eliza Rycembel

Actor Tomasz Zietek

Tomasz Zietek

Actor Łukasz Simlat

Łukasz Simlat

Actor Bartosz Bielenia

Bartosz Bielenia

Actor Zdzisław Wardejn

Zdzisław Wardejn

Actor Juliusz Chrząstowski

Juliusz Chrząstowski

empty-image

Jakub Sierenberg

Oficjalny zwiastun

Obejrzyj także

Gdzie obejrzeć cały film Boże Ciało online?

Film Boże Ciało to polska produkcja z 2019 roku w reżyserii Jana Komasy. Obraz zebrał bardzo dobre recenzje i został doceniony na wielu festiwalach filmowych, między innymi otrzymał aż 8 nominacji do Polskich Nagród Filmowych Orły. Dlatego warto go obejrzeć, aby samemu ocenić tę głośną produkcję.

Boże Ciało dostępne jest obecnie na kilku platformach VOD. Można je obejrzeć m.in. w serwisach Player, CDA Premium, Chili TV czy Rakuten. Wystarczy wykupić dostęp na jeden z tych serwisów, aby mieć możliwość seansu filmu online. Jest to wygodny sposób, aby nadrobić ten głośny obraz z 2019 roku.

Boże Ciało

Fabuła filmu Boże Ciało - o czym jest film?

Boże Ciało opowiada historię 20-letniego Daniela, wychowanka poprawczaka, który marzy o byciu księdzem. Pewnego dnia chłopak zostaje warunkowo zwolniony i trafia do pracy w zakładzie stolarskim. Tam podszywa się pod księdza i przypadkowo zostaje skierowany do małego miasteczka, które potrzebuje duchownego po tragicznym wypadku.

Daniel za namową proboszcza postanawia podszyć się pod księdza i pełnić posługę w miejscowej parafii. Szybko zyskuje szacunek i sympatię mieszkańców swoją charyzmą i niekonwencjonalnymi metodami. Jednak przeszłość nie daje o sobie zapomnieć, a chłopak powoli zaczyna ulegać grze, którą sam rozpoczął.

Aktorzy grający w filmie Boże Ciało - obsada

W rolę młodego Daniela, podszywającego się pod księdza, wcielił się utalentowany Bartosz Bielenia. Aktor stworzył kreację, za którą zebrał bardzo pozytywne recenzje i zdobył laury na festiwalach. W pozostałych ważnych rolach wystąpili: Aleksandra Konieczna, Eliza Rycembel, Tomasz Ziętek czy Łukasz Simlat.

Boże Ciało

Najlepsze cytaty z filmu Boże Ciało - warto zapamiętać

Film zawiera kilka mocnych i poruszających cytatów, między innymi:

 • "Bóg daje nam znaki, ale to my podejmujemy decyzje."
 • "Nie mogę być sobą. Jestem księdzem."
 • "Może da się oszukać ludzi, ale nie da się oszukać Boga?"

Dlaczego warto obejrzeć film Boże Ciało? - recenzje

Boże Ciało zebrało bardzo dobre recenzje od krytyków i widzów. Chwalą przede wszystkim kreację aktorską Bartosza Bieleni w roli Daniela, reżyserię Jana Komasy oraz ciekawą, wciągającą fabułę oscylującą wokół motywów wiary, zbawienia i pokuty. Film porusza ważne tematy w sposób przystępny, ale bez uproszczeń.

Krytycy docenili również znakomitą obsadę aktorską, świetne zdjęcia i muzykę. Boże Ciało to produkcja, która zdecydowanie zasługuje na obejrzenie i pozostawia widza z przemyśleniami długo po seansie.

Boże Ciało - seans godny polecenia

Mimo, że Boże Ciało porusza poważne kwestie związane z wiarą, grzechem i pokutą, to film wciąga i wzbudza emocje. Duża w tym zasługa aktorów, którzy stworzyli barwne postacie i wiarygodne relacje między nimi. Dynamika wydarzeń, tajemnicza atmosfera i cliffhangerowy finał sprawiają, że seans mija bardzo szybko i pozostawia chęć do dalszych przemyśleń.

Główny bohater filmu Boże Ciało - kim jest?

Głównym bohaterem filmu jest Daniel, 20-letni wychowanek zakładu poprawczego, który od dziecka marzy, aby zostać księdzem. Jest inteligentny, charyzmatyczny i potrafi zjednywać sobie ludzi. Jednak jego burzliwa przeszłość ciągle daje o sobie znać. Daniel musi uporać się z dylematem między ideałami, do których dąży, a swoją grzeszną naturą. Jest postacią niejednoznaczną, zmagającą się z własnymi słabościami.

Scenariusz filmu Boże Ciało - kulisy produkcji

Scenariusz do filmu Boże Ciało napisał Mateusz Pacewicz, a za reżyserię odpowiedzialny jest Jan Komasa, ceniony twórca takich obrazów jak „Miasto 44” czy „Sala samobójców”. Film kręcono w 2018 roku m.in. w Strzelcach Opolskich, Nysie, Opolu i okolicach. Budżet produkcji wyniósł 4,2 mln złotych. Autorem zdjęć jest Piotr Sobociński Jr.

Zwiastun filmu Boże Ciało - zajawka warta obejrzenia

Zwiastun filmu Boże Ciało bardzo dobrze oddaje klimat tej produkcji i wprowadza w jej tematykę. Widzimy w nim głównego bohatera - Daniela, który udaje księdza i wpływa na życie mieszkańców niewielkiego miasteczka. Zajawka zmontowana jest dynamicznie i budzi ciekawość tym, jak potoczą się dalsze losy fałszywego księdza. Mroczny klimat i tajemnicza muzyka jeszcze bardziej zachęcają do obejrzenia całości.

Gdzie obejrzeć film Boże Ciało online za darmo i bez limitu?

Aby obejrzeć film Boże Ciało online bez ograniczeń i zrezygnować z wykupywania dostępu na pojedynczych platformach VOD, warto skorzystać z usług cyfrowej telewizji internetowej. Umożliwia ona dostęp do biblioteki tysięcy filmów i seriali w ramach miesięcznego abonamentu. Dzięki temu można oglądać takie tytuły, jak Boże Ciało bez dodatkowych opłat i bez limitu urządzeń.

10 Podobnych Filmów:

 1. Rien à foutre
 2. Niepokonany
 3. Saga „Zmierzch”: Zaćmienie
 4. Czas krwawego księżyca
 5. After
 6. After 4. Bez siebie nie przetrwamy
 7. Top Gun: Maverick
 8. Sanctuary
 9. Titanic
 10. Skazani na Shawshank
Oceń film lub serial
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
outline-star
outline-star
Ocena: 8 Liczba głosów: 489
Udostępnij serial

10 Komentarzy

avatar

arturmaruszek

Czy jestem jedyną osobą, która uwielbia obejrz.pl za filmy i seriale, które udostępniają? Tutaj tak łatwo znaleźć wszystko, co chcę obejrzeć!!
avatar

IndianaJone

Super jakość tego filmu. Zdecydowanie lepiej niż w innych serwisach.
avatar

Bartas

Ten film online zasługuje na najlepszą ocenę czyli 10/10. Uszanowanko należy się dla obejrz.pl! Po rejestracji można oglądać do woli!
avatar

Mariusz19

Osobiście daje wielki plus dla obejrz.pl, można tutaj oglądać najlepsze filmy online i seriale online. Dziękuję za tak sporą dawkę materiału na wolne dni :)
avatar

rexi

Moja kobieta zachwycona :) Jedna z lepszych produkcji online jakie ostatnio widzieliśmy
avatar

PI

Jeśli mam być szczery to nie widzę żadnej róznicy pomiedzy hd a 4k. Ale ogólnie film polecam, calkiem spoko
avatar

Onlyme

Super polecam
avatar

men

film mocne 9/10. Jak ktoś lubi filmy z tej kategorii to zdecydowanie warto jest się wciągnąć
avatar

Miki

Polecam zobaczyć!
avatar

Bunia

Przydałoby się więcej bajek dla dzieci