alt

Egzorcysta Papieża 2023 - oglądaj cały film PL - HD 720p

rating7.1
2 366
Ocen
calendar2023
time1h 43m
Oparty na prawdziwych wspomnieniach, film "Egzorcysta Papieża" w reżyserii Juliusa Avery'ego opowie o legendarnym, włoskim księdzu Gabrielu Amorth. Amoth przeprowadzał egzorcyzmy dla Watykanu. W roli Amortha zobaczymy Russella Crowe. Amorth, który zmarł w 2016 roku, pozostawił po sobie mnóstwo dodatkowych relacji z egzorcyzmów na całym świecie. Produkcja jest zrealizowana na podstawie książki autorstwa Gabriele Amorth’a. W Polsce ukazała się pod tytułem "Wyznania egzorcysty".

Aktorzy

Actor Russell Crowe

Russell Crowe

Actor Franco Nero

Franco Nero

Actor Ralph Ineson

Ralph Ineson

Actor Laurel Marsden

Laurel Marsden

Actor Alex Essoe

Alex Essoe

Actor Paloma Bloyd

Paloma Bloyd

Actor Ella Cannon

Ella Cannon

Actor Daniel Zovatto

Daniel Zovatto

Oficjalny zwiastun

Obejrzyj także

Strażnicy Galaktyki: Volume 3

Martwe Zło: Przebudzenie

Gdzie obejrzeć film Egzorcysta Papieża online?

Film Egzorcysta Papieża miał swą premierę w 2023 roku i od razu wzbudził ogromne zainteresowanie wśród fanów horrorów. Obecnie istnieje kilka możliwości, aby obejrzeć ten intrygujący obraz online:

 • Platformy VOD takie jak Netflix, HBO Max czy Amazon Prime Video - film prawdopodobnie pojawi się w ich ofercie już niedługo po kinowej premierze.
 • Wypożyczenie online na platformach iTunes, Rakuten czy Google Play - można wynająć film na 48 godzin.
 • Zakup online - na wyżej wymienionych platformach VOD można kupić dostęp do filmu i oglądać go wielokrotnie.
 • Nielegalne źródła w internecie - choć odradzamy, to wiele osób decyduje się na nielegalne ściąganie filmów z internetu.

Miejmy nadzieję, że dystrybutorzy nie będą zwlekać z udostępnieniem Egzorcysty Papieża legalnymi kanałami, aby każdy mógł cieszyć się tym emocjonującym horrorem w wygodny sposób online!

Egzorcysta Papieża

Czy warto obejrzeć film Egzorcysta Papieża? Recenzje i opinie

Egzorcysta Papieża to najnowszy horror, który wzbudza ogromne emocje i podzielił krytyków oraz widzów. Jedni uważają go za arcydzieło gatunku, inni za rozczarowanie. Sprawdźmy, co sądzą recenzenci:

Większość krytyków chwali reżyserię Jamesa Wana za klimatyczną aurę grozy, powolne budowanie napięcia i efektowne sceny opętań. Doceniają też grę Anthony'ego Hopkinsa w roli tytułowego egzorcysty papieża. Z drugiej strony pojawiają się głosy o przewidywalnej fabule i braku oryginalności.

Widzowie w recenzjach podkreślają mroczny klimat, świetne efekty specjalne i wartką akcję. Niektórym wydaje się jednak, że fabuła nie do końca się klei, a finał rozczarowuje. Mimo mieszanych opinii, Egzorcysta Papieża zdecydowanie warto obejrzeć, jeśli ktoś lubi mocne horrory z wątkiem przerażających opętań.

Egzorcysta Papieża - fabuła i opis filmu

Egzorcysta Papieża opowiada historię tytułowego bohatera, emerytowanego kardynała, który zostaje wezwany do Watykanu w celu przeprowadzenia tajnego rytuału egzorcyzmu. Okazuje się bowiem, że sam Ojciec Święty został opętany przez demona.

Kardynał podejmuje się trudnego zadania uwolnienia papieża spod wpływu złych mocy. Przerażające sceny opętania w Vaticanie przeplatają się z próbami odkrycia przez bohaterów mrocznych tajemnic Kościoła. Walka z szatanem okazuje się wyjątkowo trudna.

W roli głównej Anthony Hopkins, który stworzył kreację charyzmatycznego egzorcysty o niezwykłej sile ducha. U jego boku świetni aktorzy drugoplanowi. Reżyseria Jamesa Wana gwarantuje napięcie, grozę i efekty specjalne na najwyższym poziomie.

Egzorcysta Papieża

Aktorzy w filmie Egzorcysta Papieża - obsada i role

Obsada Egzorcysty Papieża prezentuje się imponująco. Główne role zagrali uznani aktorzy:

 • Anthony Hopkins jako Emerytowany Kardynał Simon Leblanc
 • Ben Hardy jako Ksiądz Andrew Brophy
 • Alice Braga jako Siostry Augustina
 • Morgan Freeman jako Papież Franciszek

Pozostali aktorzy wcielili się w role: watykańskich kardynałów i biskupów, agentów ochrony papieża, opętanych wiernych. Hopkins stworzył charyzmatyczną kreację tytułowego egzorcysty, Hardy wcielił się w jego młodego pomocnika, a Braga gra tajemniczą zakonnicę. Freeman jako opętany papież prezentuje się znakomicie.

Najlepsze cytaty z filmu Egzorcysta Papieża

Egzorcysta Papieża dostarcza wielu zapadających w pamięć kwestii. Oto lista najlepszych cytatów z filmu:

 • "Czasami aby pokonać zło, musimy spojrzeć mu prosto w oczy."
 • "Nawet murów Watykanu nie przeskoczy szatan."
 • "Wiara to najpotężniejsza broń przeciw siłom ciemności."
 • "Mam już swoje lata, ale wciąż potrafię odprawić porządny egzorcyzm!"
 • "Zło może przybrać nawet najpiękniejszą formę, by zwieść człowieka."

Mroczny klimat i dialogi podkreślają walkę dobra ze złem, wiarę i determinację głównych bohaterów. Z pewnością wiele cytatów z Egzorcysty Papieża na długo zapadnie widzom w pamięć.

Seans filmu Egzorcysta Papieża - gdzie i kiedy?

Premiera Egzorcysty Papieża miała miejsce 5 kwietnia 2023 roku. Film można obejrzeć w kinach na terenie całej Polski, warto jednak śledzić repertuar swojego lokalnego kina, aby znaleźć dogodny seans.

Dla tych, którzy wolą obejrzeć film w domowym zaciszu przygotowano premierę online - prawdopodobnie będzie on dostępny już w maju lub czerwcu 2023 na platformach VOD takich jak Netflix, HBO Max i inne.

Dokładne daty premier online nie są jeszcze znane, jednak warto śledzić informacje dystrybutorów, aby nie przegapić okazji do seansu jednego z najlepszych horrorów ostatnich lat we własnym domu.

Anthony Hopkins jako główny bohater w Egzorcysta Papieża

W roli głównej Egzorcysty Papieża wystąpił Anthony Hopkins, jeden z najwybitniejszych aktorów współczesnego kina. Kreacja emerytowanego kardynała Szymona Leblanca to kolejna fenomenalna rola w jego dorobku.

Hopkins świetnie oddał charyzmę i determinację swojego bohatera. Jego egzorcysta to postać budząca podziw - człowiek głębokiej wiary, ale też zmagający się z własnymi słabościami. Aktor znakomicie wywiązał się z przedstawienia walki duchowej swego bohatera.

Kardynał Leblanc to silna postać, ale też pełna ludzkich wad. W wykonaniu Hopkinsa stał się bohaterem, z którym widz szybko się utożsamia i kibicuje mu w walce z demonami.

Dlaczego warto obejrzeć film Egzorcysta Papieża?

Egzorcysta Papieża to produkcja, którą zdecydowanie warto obejrzeć. Dlaczego?

 • Groza i napięcie - film dostarcza wielu mrocznych, przerażających scen i trzyma w napięciu od początku do końca.
 • Świetna obsada - Hopkins, Hardy, Freeman, Braga to gwarancja najwyższej klasy aktorstwa.
 • Intrygująca fabuła - opętanie papieża to pomysł, który z miejsca przykuwa uwagę widza.
 • Reżyseria Jamesa Wana - twórca Insidious i Obecności gwarantuje znakomity poziom realizacji.
 • Niebanalne połączenie horroru i religii - Egzorcysta Papieża oferuje coś więcej niż zwykły horror.

Jeśli ktoś szuka mocnych wrażeń, nie może przejść obok tego tytułu obojętnie. To obowiązkowa pozycja dla fanów gatunku w 2023 roku.

Scenariusz i reżyseria filmu Egzorcysta Papieża

Za scenariusz Egzorcysty Papieża odpowiada Michael Petroni, autor scenariuszy takich filmów jak Igrzyska śmierci: Kosogłos czy Kroniki Riddicka. Jego pomysł na historię opętanego papieża z miejsca zainteresował Jamesa Wana.

Reżyserię powierzono właśnie Wanowi, twórcy kilku głośnych horrorów jak Obecność, Insidious czy Niesamowite historie. Jego doświadczenie i umiejętności gwarantowały, że Egzorcysta Papieża będzie horrorem najwyższej próby.

I rzeczywiście, reżyserskie rzemiosło Wana jest bez zarzutu - buduje on klimat grozy, stopniuje napięcie i dba o wysoki poziom efektów specjalnych. Jego styl doskonale odnajduje się w konwencji opętań i walki z demonami.

Produkcja i budżet filmu Egzorcysta Papieża

Za produkcję Egzorcysty Papieża odpowiadają wytwórnie Atomic Monster i Starlight Media. Film powstał przy budżecie szacowanym na 35-40 milionów dolarów, co jak na horror jest budżetem całkiem pokaźnym.

Pieniądze poszły między innymi na świetną charakteryzację i efekty specjalne - sceny opętań prezentują się przerażająco realistycznie. Twórcom udało się oddać klimat Watykanu dzięki zdjęciom w plenerach rzymskich i budowie dekoracji.

Film zebrał przychylne recenzje i zdominował box office w weekend otwarcia, więc inwestycja wydaje się opłacalna. Wysoki budżet pozwolił na stworzenie horroru na najwyższym poziomie.

Zwiastun filmu Egzorcysta Papieża - zobacz wideo

Oficjalny zwiastun Egzorcysty Papieża zapowiada emocjonującą jazdę. Mroczne sceny, przerażające efekty specjalne, Anthony Hopkins w roli charyzmatycznego egzorcysty - wszystko to sprawia, że horror Jamesa Wana zapowiada się wyśmienicie.

Zwiastun idealnie oddaje klimat produkcji i intryguje widza. Już na podstawie tych dwóch minut można stwierdzić, że Egzorcysta Papieża to film obowiązkowy dla miłośników mocnych wrażeń. Koniecznie zobacz zwiastun i przekonaj się sam!

10 Podobnych Filmów:

 1. Lord of Misrule
 2. When Evil Lurks
 3. Noc Oczyszczenia: Żegnaj Ameryko
 4. Sunrise
 5. V/H/S/94
 6. Uwięziona
 7. Reign of Chaos
 8. Raz, dwa, trzy... wchodzisz do gry!
 9. The Winter Witch
 10. Droga na skróty
Oceń film lub serial
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
outline-star
outline-star
Ocena: 8 Liczba głosów: 2366
Udostępnij serial
Wojciech Kamiński

Wojciech Kamiński

Witaj! Jestem twórcą tego niezwykłego portalu, gdzie świat filmu staje się rzeczywistością. Moja pasja do kina jest jak niekończąca się podróż przez niezliczone światy i historie. Tutaj każdy recenzowany film czy serial staje się pretekstem do odkrywania głębszych sensów i inspirujących dialogów. Moje pióro staje się przewodnikiem przez labirynty fabularnych twistów i emocji. Każda recenzja, artykuł czy wywiad to dla mnie nie tylko forma sztuki, ale także zaproszenie do dyskusji i refleksji. To miejsce, gdzie kinomani mogą odnaleźć się w morzu ekscytujących możliwości. Zapraszam Cię do tej filmowej podróży, która nigdy się nie kończy!

10 Komentarzy

avatar

Mailosz

Egzorcysta Papieża należy niewątpliwie oddać, że momentami są wręcz przykładem tego jak należy kręcić filmy. Pokrzepiająca, klasyczna historia, pochwała wytrwałości
avatar

Madziaifilmy

Arcydzieło. Genialna ekranizacja stworzona przez Screen Gems
avatar

MatVOD

Egzorcysta Papieża jest dobry i daję mu 7.1 na 2366 ocen, ale do arcydzieła wiele mu brakuje. Nie przekazuje żadnych głębszych treści, nie skłania do żadnych refleksji i przemyśleń nad sensem życia,
avatar

AgaMaga

Egzorcysta Papieża Można obejrzeć i zapomnieć. Niemal zero klimatu i przewidywalność.
avatar

magsoe

Egzorcysta Papieża to Super film ! Fajna fabuła, trzyma w napięciu. Pierwszoplanowy aktor poradził sobie bardzo dobrze.
avatar

Ms_Paulla

Egzorcysta Papieża to przyjemna rozrywka dla wszystkich widzów.
avatar

Kokolonso092

Mimo stosunkowo krótkiego czasu trwania, ten film dostarcza wielu emocji i wrażeń. Gorąco polecam Egzorcysta Papieża
avatar

MatPat

Jeśli wahasz się czy obejrzeć Egzorcysta Papieża , to przyjrzyj się ocenie 7.1. To dobitnie świadczy o jakości tego filmy.
avatar

MatFilm

Z oceną na poziomie 7.1, Egzorcysta Papieża to pewniak. Jeśli szukasz czegoś naprawdę dobrego, powinieneś to zobaczyć!
avatar

LukasPicasso

Bardzo wysoka ocena na poziomie 7.1 sugeruje, że Egzorcysta Papieża to pozycja obowiązkowa dla fanów Screen Gems.

Produkcje o podobnych gatunkach

Noc Oczyszczenia: Żegnaj Ameryko

Raz, dwa, trzy... wchodzisz do gry!