Faraon

Faraon 1966 - oglądaj cały film PL - HD 720p

rating6.8
67
Ocen
calendar1966
time2h 55m
Starożytny Egipt, XI w. p.n.e. Ramzes XIII. następca tronu, pragnie przeprowadzić reformy i poprawić los biednych podwładnych. Uważa, że należny rozpocząć wojnę z Asyrią, i dzięki wygranej wzbogacić kraj. Jego planom przeciwni są kapłani, którzy mają znaczący wpływ na politykę państwa. Posiadają oni olbrzymie bogactwa, ukryte w podziemnym labiryncie... Jednak ich najpotężniejszą bronią jest wiedza - dostępna jedynie wybranym. Ramzes podejmuje walkę z kapłanami, której celem jest przywrócenie pełni władzy faraonom.

Aktorzy

Actor Barbara Brylska

Barbara Brylska

Actor Kazimierz Opaliński

Kazimierz Opaliński

Actor Ryszard Ronczewski

Ryszard Ronczewski

Actor Ewa Krzyżewska

Ewa Krzyżewska

Actor Mieczysław Voit

Mieczysław Voit

Actor Stanisław Milski

Stanisław Milski

Actor Jerzy Zelnik

Jerzy Zelnik

Actor Krystyna Mikołajewska

Krystyna Mikołajewska

Obejrzyj także

Gdzie obejrzeć film Faraon online?

Faraon to polski dramat historyczny z 1966 roku w reżyserii Jerzego Kawalerowicza, który opowiada o ostatnich dniach panowania Ramzesa XIII. Film ten zebrał bardzo dobre recenzje i jest uważany za jedno z największych osiągnięć polskiej kinematografii. Dziś, ponad 50 lat po premierze, Faraon wciąż jest doceniany przez krytyków i widzów. Niestety nie jest łatwo znaleźć legalną możliwość obejrzenia tego tytułu online. Faraon nie jest dostępny na popularnych platformach VOD takich jak Netflix, HBO GO czy Amazon Prime. Jednak istnieją sposoby, aby obejrzeć ten klasyk online.

Jedną z opcji jest wypożyczenie Farona na jednej z platform oferujących starsze polskie filmy na życzenie. Przykładem jest tutaj serwis VOD.pl, który udostępnia pełną wersję Farona do wypożyczenia na 48 godzin. Koszt to zaledwie kilka złotych. Warto skorzystać, aby zobaczyć ten ważny tytuł polskiej kinematografii.

Kolejnym sposobem jest obejrzenie Farona na jednym z serwisów streamingowych specjalizujących się w starszych produkcjach. Przykładem jest tu niekomercyjny serwis Ninateka, gdzie Faraon jest dostępny w ramach miesięcznego abonamentu. Można więc obejrzeć ten film legalnie, wspierając jednocześnie wartościowy serwis z polskimi filmami.

Podsumowując:

 • Wypożycz Faraona na 48h na VOD.pl
 • Obejrzyj na Ninatece w ramach abonamentu

To dobre sposoby, aby obejrzeć ten ważny polski dramat historyczny online. Choć nie jest łatwo, warto poszukać, aby zobaczyć jedno z arcydzieł rodzimej kinematografii w reżyserii Kawalerowicza.

Faraon

Czy warto obejrzeć film Faraon z 1966 roku?

Faraon to jeden z najważniejszych i najbardziej docenianych filmów w historii polskiej kinematografii. Obraz w reżyserii Jerzego Kawalerowicza miał swoją premierę w 1966 roku i zebrał bardzo entuzjastyczne recenzje od krytyków, a także kilka prestiżowych nagród. Po ponad 50 latach od premiery Faraon wciąż uznawany jest za arcydzieło i jedno z dokonań, które na trwałe zapisały się w historii polskiego filmu. Ale czy ten monumentalny dramat historyczny jest warty obejrzenia dziś, dla widza nie zaznajomionego ze starszą polską kinematografią?

Odpowiedź brzmi: zdecydowanie tak. Faraon to film, który zachwyca rozmachem, pięknymi zdjęciami i wspaniałymi kostiumami. Reżyserowi udało się oddać klimat starożytnego Egiptu. Dodatkowym atutem jest świetna gra aktorska, zwłaszcza Piotra Pawłowskiego w roli faraona Ramzesa XIII. Jego postać, rozdarta między tradycją a pragnieniem reform, należy do najciekawszych w polskim kinie.

Co ważne, Faraon porusza ponadczasowe tematy, takie jak walka o władzę czy poszukiwanie swojego miejsca w świecie. Są one bliskie także współczesnemu widzowi. Film Kawalerowicza to pozycja obowiązkowa dla każdego miłośnika ambitnego, autorskiego kina. Warto poznać tę produkcję, aby lepiej zrozumieć historię polskiej kinematografii.

Faraon z 1966 - cały film za darmo i bez limitu

Faraon z 1966 roku w reżyserii Jerzego Kawalerowicza to jedno z największych arcydzieł polskiej kinematografii. Film opowiadający losy ostatnich dni panowania Ramzesa XIII zebrał znakomite recenzje i zdobył nagrody na całym świecie. Nic więc dziwnego, że wielu miłośników kina pragnie obejrzeć ten tytuł. Czy istnieje możliwość obejrzenia Farona online, za darmo i bez limitów?

Niestety, ze względu na prawa autorskie nie ma legalnej możliwości obejrzenia pełnej wersji Farona za darmo online. Film nie jest dostępny w serwisach VOD z treściami bez opłat takich jak YouTube czy Vimeo. Jednak istnieją pewne opcje, które pozwolą na obejrzenie Farona za niewielką opłatą i bez limitów.

Przykładowo, na platformie VOD.pl istnieje możliwość wypożyczenia Farona na 48 godzin za kilka złotych. Daje to wystarczająco dużo czasu, aby obejrzeć film w dogodnym momencie i bez pośpiechu. Innym rozwiązaniem jest skorzystanie z miesięcznego abonamentu w serwisie Ninateka, gdzie Faraon jest stale dostępny w bibliotece. To legalne i niedrogie sposoby, aby obejrzeć arcydzieło Kawalerowicza online.

Podsumowując:

 • Nie ma legalnej możliwości obejrzenia Farona za darmo
 • Warto skorzystać z wypożyczenia na VOD.pl lub abonamentu w Ninatece
 • Pozwoli to obejrzeć film bez limitów za niewielką opłatą

Faraon

Ramesses XIII - główny bohater filmu Faraon

Ramesses XIII to główny bohater monumentalnego dramatu historycznego Faraon z 1966 roku. W tej roli wystąpił wybitny polski aktor Piotr Pawłowski. Kim jest Ramesses XIII i jaką funkcję pełni w filmie Kawalerowicza?

Ramesses XIII to ostatni władca z XX dynastii faraonów Egiptu. Film pokazuje ostatnie dni jego panowania, kiedy Egipt pogrążony jest w kryzysie, a władza faraona coraz bardziej słabnie. Ramesses pragnie reform i unowocześnienia kraju, jednak napotyka opór ze strony kapłanów czczących tradycyjnych bogów. Sam Ramesses zmaga się z wątpliwościami dotyczącymi własnej pozycji i boskiego statusu.

Piotr Pawłowski stworzył kreację rozdartego wewnętrznie władcy, który pragnie zmian, ale jest uwięziony przez tradycję i własny tytuł - Boga-Faraona. Postać Ramessesa XIII, który ginie otruty przez kapłanów, służy Kawalerowiczowi do przedstawienia uniwersalnego konfliktu pomiędzy siłami postępu i zacofania. Dzięki roli w Faraonie Piotr Pawłowski na stałe zapisał się w historii polskiego kina.

Scenariusz do Farona - kto napisał scenariusz tego dzieła?

Faraon z 1966 roku to arcydzieło polskiej kinematografii, które powstało dzięki współpracy kilku wybitnych twórców. Jednym z nich był autor scenariusza do tego monumentalnego dramatu historycznego. Kto napisał scenariusz, który stał się podstawą jednego z najlepszych filmów w historii polskiego kina?

Autorem scenariusza do Farona był pisarz i dramaturg Tadeusz Łomnicki. Był on także współautorem scenariuszy do takich polskich filmów jak Pociąg czy Zezowate szczęście. Łomnicki specjalizował się w tematyce historycznej, stąd jego zaangażowanie przy ambitnym projekcie, jakim był Faraon.

Scenariusz Łomnickiego powstawał przy współpracy z reżyserem Jerzym Kawalerowiczem. Obaj twórcy odbyli podróż do Egiptu, aby zgłębić realia epoki i oddać je wiernie na potrzeby filmu. Scenariusz Farona był kilkakrotnie przepisywany w trakcie produkcji. Ostateczną wersję wzbogacił także poeta i pisarz Bolesław Lewicki.

Dzięki pracy Łomnickiego i jego współpracowników powstał scenariusz, który pozwolił stworzyć monumentalne widowisko filmowe łączące walory artystyczne z wierne oddanie realiów historycznych. Faraon na trwałe zapisał się w historii polskiej kinematografii i scenopisarstwa.

Kulisy produkcji legendarnego filmu Faraon

Faraon Jerzego Kawalerowicza to jeden z najbardziej znanych i cenionych filmów w historii polskiej kinematografii. Jak wyglądały kulisy produkcji tego monumentalnego dramatu historycznego? Oto kilka ciekawostek na temat powstawania legendarnego Farona:

Zdjęcia plenerowe w Egipcie

Twórcy zależało na jak najwierniejszym oddaniu realiów starożytnego Egiptu. Dlatego część zdjęć nakręcono na plenerach w Egipcie, m.in. na tle piramid i świątyń w Gizie. Pozwoliło to uzyskać autentyczny klimat.

Wnętrza w Polsce

Zdjęcia wnętrz pałacu faraona i świątyń powstały w Polsce, głównie w warszawskim Teatrze Wielkim. Scenografowie odwzorowali oryginalne egipskie malowidła i dekoracje.

Tysiące statystów

W filmie wystąpiło aż 8000 statystów. Reżyser zależał na uzyskaniu efektu tłumu w scenach z udziałem ludu egipskiego. Statyści rekrutowali się głównie spośród mieszkańców wsi pod Warszawą.

200 kostiumów

Specjalnie na potrzeby Farona uszyto ok. 200 starożytnych strojów i kostiumów. Ich projekt powstał na podstawie zachowanych przekazów i ilustracji z czasów Egiptu faraonów.

Te i inne zabiegi sprawiły, że Faraon stał się niezwykle autentycznym obrazem odległej epoki. Film na zawsze wpisał się na karty historii polskiego kina.

Zwiastun filmu Faraon z 1966 roku w reżyserii Jerzego Kawalerowicza

Faraon to arcydzieło polskiej kinematografii z 1966 roku w reżyserii Jerzego Kawalerowicza. Film opowiada o ostatnich dniach panowania Ramzesa XIII, władcy starożytnego Egiptu. W roli głównej wystąpił wybitny aktor Piotr Pawłowski. Faraon zebrał entuzjastyczne recenzje i zdobył wiele nagród, stając się jednym z najważniejszych filmów w historii polskiego kina.

Zwiastun Farona doskonale oddaje klimat i charakter tej monumentalnej produkcji. Rozpoczyna się ujęciami piramid, posągów i malowideł, które wprowadzają widza w realia starożytnego Egiptu. Słychać charakterystyczną muzykę, która budzi skojarzenia z Orientem. Pojawiają się pierwsze ujęcia aktorów w pełnych przepychu strojach – widać rozmach produkcji.

Kolejne sceny pokazują narastający konflikt pomiędzy Ramessesem XIII a wpływowymi kapłanami. Zwiastun buduje tajemniczy nastrój i zapowiada wielkie wydarzenia. Całość sprawia monumentalne wrażenie i doskonale oddaje charakter tego wybitnego dzieła polskiego kina. Atmosfera zwiastuna zachęca, aby poznać historię Ramzesa XIII i zanurzyć się w świecie

10 Podobnych Filmów:

 1. Rien à foutre
 2. Niepokonany
 3. Saga „Zmierzch”: Zaćmienie
 4. Czas krwawego księżyca
 5. After
 6. After 4. Bez siebie nie przetrwamy
 7. Top Gun: Maverick
 8. Sanctuary
 9. Titanic
 10. Skazani na Shawshank
Oceń film lub serial
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
outline-star
outline-star
outline-star
Ocena: 7 Liczba głosów: 67
Udostępnij serial

10 Komentarzy

avatar

gaclav

Myślałem, że to jakiś fake, jak teraz większość stron, ale okazuje się, że wystarczy rejestracja i wszystko działa :)
avatar

Claudzia

kurde dzięki myślałam ,ze nigdzie tego filmu nie ma. Dłubie już w Internecie godzinę za tym filmem bo słyszałam ze bardzo dobry. I dobrze mówili.. bardzo dobry i warto go zobaczyć.
avatar

Bedn

Dzięki obejrz.pl za najlepsze filmy online same z ostatnich lat których nigdzie nie mogłem znaleźć.
avatar

Piter

Jedna z lepszych produkcji tego roku. Dzięki obejrz.pl za ten film !
avatar

Mariusz19

Osobiście daje wielki plus dla obejrz.pl, można tutaj oglądać najlepsze filmy online i seriale online. Dziękuję za tak sporą dawkę materiału na wolne dni :)
avatar

moniax

Dzięki za film, nigdzie go nie mogłam znaleźć 🥰
avatar

Gyro

Jak dla mnie film mocno przereklamowany.. Zdecydowanie wolę oglądać filmy z napisami niż z lektorem. Totalnie inne odczucia co do całego filmy i efektów dziwiękowych. Osobiście uważam że można się wtedy bardziej wczuć w ten klimat
avatar

ReyCurs

Cos dla rodzin ;)
avatar

Olis

Jestem jak najbardziej na tak :) takie produkcje wywołują we mnie ogromne emocje. Polecam obejrzeć jak ktoś lubi kategorie Dramat
avatar

Cylinderek

rzadko oglądam filmy tego typu, ale ten szczerze polecam, jest super 10/10 a co do pytań to na CDA jest Cały film Online, ale jakoś tragiczna.. chyba nagrywane domofonem w kinie xD, na szczęście tutaj można znaleźć źródła do filmów bez problemów w bardzo dobrej jakości