alt

IO 2022 - oglądaj cały film PL - HD 720p

rating6.6
268
Ocen
calendar2022
time1h 28m
Oglądany z perspektywy zwierzęcia, świat wydaje się tajemniczą zagadką. IO, szary osiołek o melancholijnych oczach, spotyka na swojej drodze ludzi dobrych i złych, doświadcza radości i bólu. Jego losem rządzi przypadek, który w sekundę zmienia szczęście w rozpacz, a smutek w nieoczekiwaną błogość. Ale IO ani na chwilę nie traci swojej niewinności.

Aktorzy

Actor Sandra Drzymalska

Sandra Drzymalska

Actor Mateusz Kościukiewicz

Mateusz Kościukiewicz

Actor Isabelle Huppert

Isabelle Huppert

Actor Lorenzo Zurzolo

Lorenzo Zurzolo

Actor Lolita Chammah

Lolita Chammah

Actor Waldemar Barwiński

Waldemar Barwiński

Actor Mateusz Murański

Mateusz Murański

Actor Kateřina Holánová

Kateřina Holánová

Oficjalny zwiastun

Obejrzyj także

Czy warto obejrzeć nowy film science fiction IO z 2018 roku?

Film IO w reżyserii Jonathana Helperta to ciekawa propozycja dla fanów kina science fiction. Produkcja ta zadebiutowała w 2018 roku i zebrała pozytywne recenzje od krytyków, choć nie obyło się bez kontrowersji. Co tak naprawdę oferuje ten film i czy warto poświęcić na niego swój czas?

IO opowiada o postapokaliptycznej przyszłości, w której Ziemia jest skażona i nie nadaje się już do zamieszkania dla ludzi. Jedynymi ocalałymi są nastolatka Sam (Margaret Qualley) i naukowiec dr Micah (Anthony Mackie). Ona marzy o ucieczce z umierającej planety, on zaś pragnie zostać i kontynuować misję ratowania świata. Ich drogi krzyżują się, gdy Sam prosi Micaha o pomoc w dostaniu się na statek, który leci na jedyną niezatrutą kolonię na Io, księżycu Jowisza.

Film utrzymany jest w konwencji kameralnego, intymnego kina sci-fi skupionego na losach bohaterów. Brak tu efektownych scen akcji czy widowiskowych pojedynków. Zamiast tego reżyser stawia na rozwój relacji Sam i Micaha, próbujących odnaleźć sens we wrogim świecie. Oboje są samotnikami i noszą bagaż trudnych przeżyć. Spotkanie pozwoli im spojrzeć na siebie i swoją sytuację w nowym świetle.

W warstwie wizualnej IO prezentuje się dobrze jak na niezależną produkcję. Zdjęcia oddają ponury, melancholijny klimat opuszczonej Ziemi. Twórcy zadbali o realizm - widzimy zniszczone, porośnięte roślinnością pozostałości ludzkiej cywilizacji. Co ważne, film nie popada w kicz i tandetę, a efekty specjalne są użyte z umiarem.

W obsadzie wyróżniają się główni aktorzy. Margaret Qualley (znana m.in. z serialu The Leftovers) subtelnie gra samotną, tęskniącą za bliskością Sam. Anthony Mackie przekonująco wciela się w cynicznego i zgorzkniałego Micaha, który stracił wiarę w ludzkość, ale wciąż poszukuje celu. Aktorzy wiarygodnie budują między bohaterami więź i chemie.

IO

Gdzie w całości obejrzeć online film IO z Margaret Qualley i Anthonym Mackiem?

IO to produkcja, która nie doczekała się oficjalnej dystrybucji w polskich kinach. Gdzie zatem można obejrzeć ten interesujący film sci-fi w całości i bez ograniczeń? Oto opcje:

 • Netflix - IO jest dostępny w bibliotece platformy Netflix, do której można wykupić miesięczny abonament.
 • YouTube - na YouTube znajdziemy IO za opłatą w modelu VOD (video on demand). Koszt wypożyczenia to ok. 12 zł.
 • Apple TV - film można również kupić lub wypożyczyć na Apple TV. Cena wypożyczenia to ok. 7 dolarów.
 • Amazon Prime Video - użytkownicy Prime Video mogą obejrzeć IO, wynajmując tytuł na 48 godzin za ok. 10 zł.

Najwygodniejszą i najbardziej opłacalną opcją wydaje się obecnie Netflix. Mając abonament otrzymujemy dostęp do IO w dowolnym miejscu i czasie z dowolnego urządzenia. Inne wymienione serwisy wymagają jednorazowej opłaty za konkretny film. Warto jednak sprawdzać promocje i okazje - IO co jakiś czas pojawia się tam za darmo lub w niższej cenie.

Jaka jest fabuła i opis filmu IO z 2018 roku?

Fabuła filmu IO osadzona jest w niedalekiej, postapokaliptycznej przyszłości. Akcja rozgrywa się na Ziemi, która w wyniku zanieczyszczenia i globalnego ocieplenia stała się niemal całkowicie nie nadająca się do życia dla ludzi.

Jedynymi ocalałymi są nastolatka Sam (Margaret Qualley) i samotny naukowiec dr Micah (Anthony Mackie). Dziewczyna mieszka sama w opuszczonej stacji kosmicznej i codziennie próbuje nawiązać kontakt radiowy z kolonią ludzi na Io, księżycu Jowisza. To jej jedyna nadzieja na ucieczkę z umierającej Ziemi.

Tymczasem Micah prowadzi badania w undergroundowym laboratorium i stara się znaleźć sposób na odwrócenie skutków katastrofy ekologicznej. Pewnego dnia drogi bohaterów się krzyżują. Sam prosi Micaha o pomoc w naprawie łączności radiowej, aby w końcu nawiązać kontakt z kolonią na Io. Micah niechętnie się zgadza, choć nie podziela marzeń dziewczyny o ucieczce z planety.

Stopniowo między bohaterami rodzi się uczucie. Oboje czują się osamotnieni jako być może ostatni przedstawiciele ludzkości. Wspólnie spędzają czas i zwierzają się ze swoich traumatycznych wspomnień. Sam opowiada o swojej matce naukowczyni, która poświęciła życie, by wysłać córkę na Io. Micah dzieli się tragedią śmierci swojej rodziny. Przez wzajemną bliskość i zrozumienie zaczynają dostrzegać sens walki o przetrwanie ludzkości na Ziemi.

IO

Którzy aktorzy występują w obsadzie filmu IO i jak oceniają ich role krytycy?

Obsada IO składa się z dwójki głównych aktorów, którzy spotykają się na opuszczonej, skażonej Ziemi.

Rolę samotnej nastolatki Sam gra Margaret Qualley, znana między innymi z serialu The Leftovers oraz filmu Pewnego razu w Hollywood. Jej kreacja zebrała pozytywne recenzje. Krytycy chwalą grę Qualley za subtelność i wniesienie głębi psychologicznej w postać młodej dziewczyny cierpiącej z powodu osamotnienia. Sam jest przez nią pokazana jako wrażliwa, tęskniąca za bliskością outsiderka.

Drugim głównym bohaterem jest dr Micah, w którego wciela się Anthony Mackie. Amerykański aktor znany jest między innymi z filmów Kapitan Ameryka oraz Avengers, gdzie gra Falcona. W IO pokazuje swoje dramatyczne oblicze jako zapatrzony w naukę samotnik, który stracił wiarę w ludzkość. Krytycy chwalą Mackie za stonowaną, pełną goryczy i cynizmu grę, oddającą złożoność i wewnętrzne rozterki bohatera.

Chemia między obojgiem aktorów jest kluczowa dla filmu i buduje poruszającą historię o samotności i tęsknocie do bliskości. Zarówno Qualley, jak i Mackie zostali za swoje role w IO nominowani do nagrody Independent Spirit Award.

IO – recenzje, opinie i cytaty krytyków o filmie science fiction z 2018 roku.

Film IO zebrał pozytywne, choć nieco zróżnicowane recenzje od krytyków. Oto kilka opinii na temat tej niezależnej produkcji science fiction:

 • "Margaret Qualley i Anthony Mackie tworzą poruszający duet w tym kameralnym, ale pełnym uczucia filmie o samotności i tęsknocie do bliskości." - Peter Debruge, Variety
 • "IO buduje przekonującą, melancholijną atmosferę końca świata, choć brakuje mu nieco tempa i dramaturgicznego napięcia." - Bilge Ebiri, The New York Times
 • "Film trzyma w napięciu dzięki sugestywnemu klimatowi i dobrze napisanym postaciom, choć momentami popada w pretensjonalność." - Leah Greenblatt, Entertainment Weekly
 • "Nieco nierówny, ale pełen szczerych emocji hołd dla ludzkiego ducha w obliczu katastrofy. Aktorstwo Margaret Qualley rewelacyjne." - Peter Travers, Rolling Stone

Generalnie krytycy doceniają klimat i aktorstwo, choć zarzucają twórcom pewną schematyczność i brak rozmachu fabularnego. Niemniej IO to interesujący przykład kameralnego, nastawionego na emocje kina science fiction, warty uwagi fanów gatunku.

Dlaczego IO to film, który koniecznie musicie zobaczyć? Nasza recenzja!

Mimo pewnych niedoskonałości uważamy, że IO to produkcja warta obejrzenia z kilku powodów:

 • Przekonujące aktorstwo - Margaret Qualley i Anthony Mackie tworzą świetny, pełen chemii duet. Ich gra aktorska jest magnetyczna i wciąga widza w emocjonalną historię.
 • Klimat - film oddaje melancholijny, mageryczny nastrój opuszczonej, umierającej planety. Zdjęcia i scenografia budują sugestywny obraz końca świata.
 • Interesująca fabuła - opowieść o samotności i tęsknocie do drugiego człowieka wzrusza i skłania do refleksji. Bohaterowie są psychologicznie pogłębieni.
 • Niezależny klimat - to produkcja o niskim budżecie, ale wysokich ambicjach. Twórcy postawili na emocje i klimat, nie efekty.

Jeśli lubicie kameralne, nastrojowe kino science fiction skupione na człowieku i z udziałem świetnych aktorów, IO Was nie zawiedzie. To film, który może nie zachwyci rozmachem, ale na pewno poruszy i skłoni do przemyśleń. Gorąco polecamy!

10 Podobnych Filmów:

 1. Kotbull
 2. Śnieżne bractwo
 3. Przesilenie zimowe
 4. Saltburn
 5. Pięćdziesiąt twarzy Greya
 6. Interstellar
 7. Gran Turismo
 8. Czas krwawego księżyca
 9. Titanic
 10. Napoleon
Oceń film lub serial
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
outline-star
outline-star
outline-star
Ocena: 7 Liczba głosów: 268
Udostępnij serial
Wojciech Kamiński

Wojciech Kamiński

Witaj! Jestem twórcą tego niezwykłego portalu, gdzie świat filmu staje się rzeczywistością. Moja pasja do kina jest jak niekończąca się podróż przez niezliczone światy i historie. Tutaj każdy recenzowany film czy serial staje się pretekstem do odkrywania głębszych sensów i inspirujących dialogów. Moje pióro staje się przewodnikiem przez labirynty fabularnych twistów i emocji. Każda recenzja, artykuł czy wywiad to dla mnie nie tylko forma sztuki, ale także zaproszenie do dyskusji i refleksji. To miejsce, gdzie kinomani mogą odnaleźć się w morzu ekscytujących możliwości. Zapraszam Cię do tej filmowej podróży, która nigdy się nie kończy!

10 Komentarzy

avatar

Areczek09

Super się oglądało i mega film ogólnie polecam IO
avatar

dx87

Film IO to bardzo przyjemna pozycja, szkoda tylko, że taka krótka bo tylko 1h 28m.
avatar

Latrki2

IO to naprawdę świetny film , co potwierdza wysoka ocena na poziomie 6.6. Gorąco polecam!
avatar

MatPat

Jeśli wahasz się czy obejrzeć IO , to przyjrzyj się ocenie 6.6. To dobitnie świadczy o jakości tego filmy.
avatar

MatFilm

Z oceną na poziomie 6.6, IO to pewniak. Jeśli szukasz czegoś naprawdę dobrego, powinieneś to zobaczyć!
avatar

Cent50

Gdyby wszystkie filmy były tak dobre jak IO z oceną 6.6, fani mieliby uczte. Gorąco polecam!
avatar

KaiFilman12

Jeśli zastanawiasz się co obejrzeć, postaw na pewniaka. A takim jest IO z oceną 6.6.
avatar

IziMovie1

Z oceną 6.6, IO zasługuje na miano jednej z najlepszych pozycji w swojej kategorii. Obowiązkowy punkt programu!
avatar

DaveAmeryka

IO z oceną 6.6 udowadnia, że nawet krótkie formy mogą dostarczyć niezapomnianych wrażeń.
avatar

LukasPicasso

Bardzo wysoka ocena na poziomie 6.6 sugeruje, że IO to pozycja obowiązkowa dla fanów Skopia Film.

Produkcje o podobnych gatunkach

W głowie się nie mieści 2

Rebel Moon – część 1: Dziecko Ognia