La Riffa 1991 - oglądaj cały film PL - HD 720p

rating6.7
133
Ocen
calendar1991
time1h 33m

Aktorzy

Actor Monica Bellucci

Monica Bellucci

Actor Marino Masé

Marino Masé

Actor Paolo De Vita

Paolo De Vita

Actor Renato Scarpa

Renato Scarpa

Actor Federico Pacifici

Federico Pacifici

Actor Roberto Della Casa

Roberto Della Casa

Actor Giulio Scarpati

Giulio Scarpati

Actor Christina Engelhardt

Christina Engelhardt

Obejrzyj także

Jakie tajemnice kryje film La Riffa?

Film La Riffa w reżyserii Francesco Laudadio to włoski dramat obyczajowy z 1991 roku, który opowiada poruszającą historię walki o godność i sprawiedliwość. Akcja osadzona jest w południowych Włoszech, a fabuła koncentruje się wokół tytułowej riffy, czyli nielegalnej loterii liczbowej. W filmie poznajemy losy kilku bohaterów, których życie niespodziewanie splata się po tym, jak w riffie pada wygrana.

Najważniejszą postacią jest stara wdowa Concetta, grana przez Annę Bonaiuto, która po śmierci męża żyje skromnie i samotnie. Pewnego dnia okazuje się, że wygrała 40 milionów lirów. Ta informacja szybko się rozchodzi i zmienia życie Concetty oraz innych mieszkańców wioski. Kobieta nagle znajduje się w centrum zainteresowania i staje przed trudnymi wyborami. Jak poradzi sobie z tak dużą sumą pieniędzy? Czy zachowa godność i niezależność? O tym opowiada La Riffa.

Film porusza ważne tematy społeczne, takie jak walka z ubóstwem, marzenia o lepszym życiu i chciwość ludzka. Ukazuje silne więzi rodzinne, ale też dramaty osobiste bohaterów. Wątek kryminalny i tajemnicza riffa dodają produkcji emocji i dynamiki. Świetna gra aktorska, wiarygodne postacie i celna obserwacja obyczajów włoskiej prowincji sprawiają, że La Riffa to film, który na długo pozostaje w pamięci.

La Riffa

Dlaczego La Riffa to film wart obejrzenia?

La Riffa to przede wszystkim mocny dramat obyczajowy z bardzo ciekawą fabułą i poruszającymi losami bohaterów. Choć akcja osadzona jest we Włoszech z początku lat 90., to poruszane tematy są ponadczasowe - marzenie o lepszym życiu, walka z biedą i samotnością, chciwość i pogoń za pieniądzem. Twórcy zręcznie pokazują, jak wygrana w loterii wpływa na całą społeczność i burzy ustalony porządek.

Ogromnym atutem filmu jest świetna gra aktorska, zwłaszcza Anny Bonaiuto w roli głównej bohaterki. Widzowie doceniają jej kunszt i naturalność. Concetta to postać pełna godności, ale też skrywanych pragnień i tęsknot. Bonaiuto subtelnie ukazuje jej wewnętrzne rozterki. W filmie występuje także inny znakomity aktor - Turi Ferro.

W warstwie wizualnej La Riffa również prezentuje się znakomicie. Autentyczne plenery Sycylii oddają klimat południa Włoch, a zdjęcia i światło podkreślają nastrój i dramaturgię scen. Montaż jest dynamiczny, a muzyka buduje napięcie. To sprawia, że seans jest wciągający od pierwszej minuty.

Podsumowując, La Riffa to film, który łączy w sobie uniwersalne tematy, świetną obsadę aktorską i dopracowaną stronę wizualną. Jeśli lubisz włoskie kino obyczajowe i poruszające historie, które skłaniają do refleksji, to zdecydowanie warto dać szansę tej produkcji. Po seansie na pewno jeszcze długo będziesz myśleć o losach bohaterów.

Gdzie legalnie obejrzeć cały film La Riffa online z polskim lektorem?

La Riffa to włoski film z 1991 roku, więc nie zawsze jest łatwo znaleźć go w legalnej dystrybucji online. Jednak istnieje kilka możliwości, aby obejrzeć tę produkcję z polskim lektorem lub napisami w Internecie.

 • Film dostępny jest na platformie vod.pl. Można go wypożyczyć na 48 godzin w cenie kilku złotych. Wersja ma polski dubbing.
 • La Riffa pojawia się czasem w bibliotece serwisu Ipla w Canal+ - warto sprawdzać na bieżąco ich ofertę.
 • Film można kupić na DVD z polskim lektorem w sklepach internetowych lub na Allegro.
 • Istnieje szansa, że La Riffa pojawi się w przyszłości na Netfliksie lub HBO GO, ponieważ serwisy te poszerzają swoją ofertę o klasyki kina.

Najpewniejszą opcją pozostaje obecnie wypożyczenie filmu na vod.pl lub zakup płyty DVD. La Riffa to produkcja, która samą swoją historią wciąga i wzbudza emocje, więc warto poświęcić chwilę, by obejrzeć ją online z polskim dubbingiem czy napisami.

La Riffa

Którzy aktorzy zagrali w filmie La Riffa i jak oceniają ich role krytycy?

W filmie La Riffa wystąpili znakomici włoscy aktorzy, którzy stworzyli poruszające, wiarygodne kreacje. Największe uznanie zebrała Anna Bonaiuto, odtwórczyni głównej roli Concetty. Krytycy docenili jej zniuansowaną grę - subtelną i pełną godności. Jak pisano w recenzjach, Bonaiuto "w swojej kreacji oddała całą złożoność i dramatyzm sytuacji ubogiej staruszki".

Równie wysoko oceniany był występ Turi Ferro jako Nicolo, brata Concetty. Aktor zagrał postać z goryczą i bólem, ale też nutą ciepła. Krytyk Francesco Alò chwalił "pełną pasji i dramatyzmu grę Ferro". W obsadzie znaleźli się także: Gisella Burinato (Mattea), Tony Sperandeo (Michele) czy Margherita Di Rauso (Rosa). Aktorzy zagrali barwne, autentyczne postacie z prowincjonalnej Sycylii.

Recenzenci podkreślali, że cała obsada stworzyła na ekranie małą społeczność, której życie burzy nagła wygrana w loterii. Aktorom udało się oddać złożone emocje i dylematy bohaterów. Publiczność i krytycy docenili grę aktorską, która stała się jedną z najmocniejszych stron filmu. Dzięki temu historia nabrała większej wiarygodności i siły przekazu. La Riffa pokazała, że włoskie kino ma w swoich szeregach prawdziwe aktorskie talenty.

Jaka fabuła i najlepsze cytaty z filmu La Riffa na długo pozostają w pamięci?

Fabuła filmu La Riffa skupia się wokół tytułowej nielegalnej loterii liczbowej na Sycylii i losów bohaterów po wygranej głównej nagrody. Kluczowe wątki to:

 • Samotna wdowa Concetta niespodziewanie wygrywa 40 milionów lirów w riffie.
 • Wygrana wywraca życie Concetty i innych mieszkańców do góry nogami, budzi chciwość i zazdrość.
 • Concetta musi podjąć trudną decyzję, co zrobić z pieniędzmi i jak je rozdysponować.
 • Kobieta pragnie zachować godność i wartości, na których jej zależy.
 • Na jaw wychodzą też rodzinne tajemnice i ukryte dramaty bohaterów.

Film przepełniony jest poruszającymi scenami i dialogami. Do najlepszych cytatów należą:

 • "Pieniądze to nie wszystko. Chcę tylko spokoju" - Concetta.
 • "Z pieniędzmi przychodzi pycha" - Nicolo, brat Concetty.
 • "Teraz jesteś królową. Ale pamiętaj, że tu się urodziłaś" - przyjaciółka Mattea.
 • "Masz wielkie szczęście. Nie daj, by cię zniszczyło" - ksiądz.

Wstrząsająca historia walki o godność w obliczu pozornie "łatwych" pieniędzy, pełna dramatycznych zwrotów akcji i świetnych dialogów, zapada w pamięć na długo po seansie. Dlatego La Riffa to film, który warto znać.

Czy produkcja i scenariusz filmu La Riffa stoją na wysokim poziomie?

La Riffa to niskobudżetowy film (około 800 tysięcy dolarów), ale jego produkcja i scenariusz zostały dopracowane w najmniejszych szczegółach, co podkreślali krytycy. Za reżyserię odpowiadał Francesco Laudadio, dla którego był to przełomowy projekt w karierze. Akcja osadzona jest we włoskiej prowincji, ale historia ma uniwersalny charakter. Scenariusz skupia się przede wszystkim na losach bohaterów, ich rozterkach i zmaganiu się z nową, trudną sytuacją.

Film kręcono na Sycylii, wykorzystując malownicze plenery wsi i miasteczek. Autentyzm oddają stroje, rekwizyty i scenografia. Muzyka Pasquale Catalano świetnie buduje nastrój i klimat południa Włoch. Montaż jest dynamiczny, podkreśla dramaturgię scen. Zdjęcia ukazują piękno sycylijskich pejzaży.

Mocną stroną filmu jest gra aktorska - reżyser dobrze poprowadził swoich aktorów, stawiając na naturalność i subtelność. Sceny z udziałem Anny Bonaiuto czy Turi Ferro zapadają w pamięć. Całość ujęta została w ponadczasową opowieść o tym, jak pieniądze wpływają na relacje międzyludzkie. Dlatego można śmiało stwierdzić, że produkcja i scenariusz La Riffy stoją na wysokim poziomie.

10 Podobnych Filmów:

 1. Kotbull
 2. Śnieżne bractwo
 3. Przesilenie zimowe
 4. Saltburn
 5. Pięćdziesiąt twarzy Greya
 6. Interstellar
 7. Gran Turismo
 8. Czas krwawego księżyca
 9. Titanic
 10. Napoleon
Oceń film lub serial
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
outline-star
outline-star
outline-star
Ocena: 7 Liczba głosów: 133
Udostępnij serial

10 Komentarzy

avatar

Bluedreams13

Zawsze się go dobrze ogląda. Uwielbiam wszystko od Artisti Associati
avatar

Areczek09

Super się oglądało i mega film ogólnie polecam La Riffa
avatar

magsoe

La Riffa to Super film ! Fajna fabuła, trzyma w napięciu. Pierwszoplanowy aktor poradził sobie bardzo dobrze.
avatar

KamilPatrykDawid

Fascynujący świat przedstawiony w La Riffa wciąga od pierwszej minuty, moja ocena to 6.7
avatar

dx87

Film La Riffa to bardzo przyjemna pozycja, szkoda tylko, że taka krótka bo tylko 1h 33m.
avatar

Lukasoo

Kolejny dobry film w tym gatunku. Nic dziwnego, że ma tak wysoką ocenę - 6.7. Szkoda tylko, że trwa zaledwie 1h 33m.
avatar

KubaMANIA1

Klimatyczny film , idealny na 1h 33m relaksu przy ekranie. Jakość wykonania na wysokim poziomie.
avatar

titek

La Riffa pokazuje, że nawet krótka forma może porwać i zaciekawić od deski do deski. Potwierdza to ocena 6.7.
avatar

EdiHejka

La Riffa ze średnią ocen 6.7 udowadnia, że nawet krótkie formy mogą wciągnąć i zaciekawić.
avatar

KubaManic98

Jeśli ocena 6.7 nie przekonuje Cię do obejrzenia La Riffa, to nie wiem co zrobi wrażenie! Koniecznie sprawdź ten film.