Mavka i strażnicy lasu 2023 - oglądaj cały film PL - HD 720p

rating7.3
585
Ocen
calendar2023
time1h 39m
Gdzieś w dalekich ostępach magicznego lasu kryje się źródło życia, którego strzeże urocza wróżka Mavka. Nigdy dotąd żaden człowiek nie zakłócił panującego tu odwiecznego porządku, a zamieszkujące okolicę zwierzęta i mityczne stworzenia nie wiedzą, co to strach. Pojawienie się tu utalentowanego muzykanta Łukasza będzie więc nie lada wydarzeniem. Tym bardziej, że wkrótce Mavka i Łukasz staną się nierozłączni, a rodzące się między nimi uczucie rozkwitnie jak czarodziejski kwiat. Niestety sielankę wkrótce zburzy próżna i chciwa księżniczka, która dowiedziawszy się o magicznej mocy źródła życia, postanowi wykraść je, by na zawsze zachować młodość. Jej słudzy wkroczą do lasu, gotowi niszczyć wszystko co stanie im na drodze do wypełnienia rozkazu. Czy Mavka i Łukasz znajdą w sobie siłę, by obronić las i jego mieszkańców? Czy miłość łącząca wróżkę i człowieka ma szansę przetrwać?

Aktorzy

Actor Nataliia Sumska

Nataliia Sumska

Actor Nataliia Denysenko

Nataliia Denysenko

Actor Oleh Skrypka

Oleh Skrypka

Actor Olena Kravets

Olena Kravets

Actor Andrii Mostrenko

Andrii Mostrenko

Actor Artem Pyvovarov

Artem Pyvovarov

Actor Serhii Prytula

Serhii Prytula

Actor Oleh Mykhailiuta

Oleh Mykhailiuta

Oficjalny zwiastun

Obejrzyj także

Mavka i strażnicy lasu - film lektor pl online bez limitu

Mavka i strażnicy lasu to animowany film fantasy w reżyserii Ołeha Małamuzhy, który miał swoją premierę 2 marca 2023 roku. Produkcja ta powstała w ukraińskim studiu Animagrad i opowiada historię tytułowej Mavki - magicznej istoty z ukraińskich legend. Film jest pełen wspaniałej animacji, ciekawych postaci i ważnych przesłań. Całość utrzymana jest w konwencji baśniowej fantasy.

Jak obejrzeć cały film Mavka i strażnicy lasu za darmo online?

Niestety na razie nie ma legalnych i darmowych źródeł, gdzie można by obejrzeć w całości film Mavka i strażnicy lasu. Produkcja trafiła na razie tylko do kinowej dystrybucji w Ukrainie i w innych krajach, więc aby zobaczyć ją w internecie, trzeba zaczekać na wydanie DVD lub pojawienie się na jakiejś platformie VOD. Warto jednak śledzić informacje na temat daty premiery online - z całą pewnością Mavka i strażnicy lasu to animacja, którą każdy miłośnik filmów fantasy powinien zobaczyć.

Mavka i strażnicy lasu

Czy warto obejrzeć ukraiński film fantasy Mavka i strażnicy lasu?

Zdecydowanie tak! Mavka i strażnicy lasu to produkcja, która zachwyca animacją na najwyższym poziomie. Ukraińskim twórcom udało się stworzyć niezwykle klimatyczne, magiczne obrazy, które wprowadzają widza w świat dawnych podań i legend. Co ważne, film opowiada bardzo uniwersalną historię - o tęsknocie, marzeniach, poszukiwaniu swojego miejsca i konieczności ochrony przyrody. Wzruszająca opowieść o Mavce z pewnością trafi do odbiorców w każdym wieku.

Gdzie legalnie obejrzeć film Mavka i strażnicy lasu z dubbingiem PL?

Niestety, na razie Mavka i strażnicy lasu nie jest dostępna legalnie z polskim dubbingiem. Film został wydany jedynie w języku ukraińskim, choć można mieć nadzieję, że w przyszłości pojawi się wersja z lektorem lub pełnym dubbingiem w naszym języku. Na ten moment jedyną opcją jest obejrzenie produkcji w oryginale albo z napisami. Kiedy tylko Mavka trafi na jakąś platformę VOD lub na DVD z dubbingiem, na pewno warto dać jej szansę - to naprawdę magiczny film z wciągającą fabułą.

Mavka i strażnicy lasu

Fabuła filmu Mavka i strażnicy lasu - o czym jest film?

Akcja filmu rozgrywa się w magicznym lesie, w którym żyją mityczne postacie z ukraińskiego folkloru. Główną bohaterką jest Mavka - leśny duch opiekujący się zwierzętami i roślinami. Pewnego dnia w lesie pojawia się człowiek, Kuba, który zakochuje się w Mavce. Ona również darzy go uczuciem, jednak związek człowieka i leśnej istoty jest niemożliwy. Tymczasem w lesie pojawia się zły Czarci Młyn, który chce zniszczyć naturę i uwięzić jej strażników. Mavka i pozostali strażnicy muszą stawić mu czoła i ochronić magiczną krainę.

Aktorzy i aktorki w filmie Mavka i strażnicy lasu - obsada

W filmie swoje głosy użyczyli znani ukraińscy aktorzy i aktorki. Główną bohaterkę, Mavkę, podkłada Alina Gorłowa. Jej ukochanego Kubę - Ołeh Fomin, zaś Ołłę Polak zagrała Perełesnycę. W pozostałych rolach usłyszymy m.in. Żannę Badojewą jako Baba Jagę, Ołeksandra Kobzar jako Locha oraz Jurija Tkaczuka jako Dziada Ożogina. Reżyserią zajął się Ołeh Małamuzha.

Najlepsze cytaty z filmu animowanego Mavka i strażnicy lasu

Film Mavka i strażnicy lasu dostarcza wielu wzruszających i mądrych cytatów, które na długo zapadają w pamięć. Oto kilka z najlepszych:

 • "Natura daje wszystko, czego potrzebujesz. Wystarczy się jej przyjrzeć." - Mavka
 • "Czasem to, czego pragniemy, nie jest dla nas dobre." - Dziadek Ożohin
 • "Natura znajduje sposób, by przetrwać. Musimy jej zaufać." - Perełesnycja
 • "Mamy tylko jedną planetę. Jeśli zniszczymy las, zniszczymy siebie." - Mavka

Mavka i strażnicy lasu - recenzje filmu animowanego

Ukraińska produkcja Mavka i strażnicy lasu spotkała się z bardzo ciepłym przyjęciem widzów i recenzentów. Krytycy chwalą przede wszystkim niezwykle klimatyczną animację, która wprowadza w baśniowy nastrój. Podkreślają też, że film porusza ważne tematy związane z ochroną środowiska. Widzowie również zachwycają się wizualną stroną i fabułą, choć zdarzają się głosy, że momentami akcja toczy się zbyt wolno. Ogólnie jednak Mavka zbiera świetne recenzje i jest uznawana za jeden z najlepszych ukraińskich filmów animowanych ostatnich lat.

Główny bohater filmu Mavka i strażnicy lasu - kim jest Mavka?

Mavka to główna bohaterka filmu - leśny duch z ukraińskiego folkloru. Jest strażniczką magicznego lasu, opiekuje się zwierzętami i roślinnością. Posiada nadprzyrodzone moce pozwalające jej czuwać nad naturą. Jest ufna i niewinna, z początku nie rozumie ludzkich intencji. Kiedy poznaje Kubę, zakochuje się w nim, jednak miłość Mavki i człowieka jest niemożliwa. Bohaterka stopniowo dojrzewa i rozumie, że aby ochronić las, musi być silna. Jej postać symbolizuje tęsknotę za nieskażoną naturą.

Dlaczego warto obejrzeć film Mavka i strażnicy lasu?

Przede wszystkim ze względu na niezwykłą, baśniową animację, która wprowadza w świat słowiańskich podań. Obrazy magicznego lasu i jego mieszkańców zachwycają i pozwalają na chwilę poczuć się jak w innym wymiarze. Poza tym film przekazuje głębokie przesłanie ekologiczne i pokazuje, jak ważna jest harmonia człowieka z naturą. Wzruszająca historia miłosna porusza, a walka dobra ze złem trzyma w napięciu. No i oczywiście warto poznać postać Mavki - uroczej leśnej wyzwolicielki, która na zawsze pozostanie w pamięci.

Scenariusz i reżyseria filmu Mavka i strażnicy lasu

Za reżyserię Mavki i strażników lasu odpowiada Ołeh Małamuzha, ukraiński reżyser filmów animowanych, który ma na koncie takie tytuły jak "Mróweczka Z" czy "Rój". Scenariusz do filmu napisała Maria Czubaszenko na podstawie dramatu Lesia Ukrainka "Lisova pisnia". Twórcy zachowali baśniowy, poetycki klimat pierwowzoru, dodając wątki ekologiczne. Reżysersko udało się oddać magiczny nastrój starego podania - film ma swój niepowtarzalny styl i czar.

Produkcja ukraińskiego filmu animowanego Mavka i strażnicy lasu

Film wyprodukowało ukraińskie studio Animagrad, specjalizujące się w ambitnych animacjach. Prace nad "Mavką" trwały ponad 5 lat. Reżyser posługiwał się zarówno tradycyjną animacją 2D, jak i najnowszymi technikami komputerowymi. Efekty są oszałamiające - magiczny las wygląda niezwykle realistycznie, a wszystkie postaci zachwycają animacją. Twórcy mieli też do dyspozycji świetną obsadę aktorów podkładających głosy. Ogrom pracy włożony w produkcję widać na ekranie.

Zwiastun filmu animowanego Mavka i strażnicy lasu

Zwiastun daje świetny pogląd na klimatyczną animację filmu i jego głównych bohaterów - Mavkę, Kubę i mieszkańców magicznego lasu. Możemy zobaczyć niezwykłe wizualizacje przyrody, sceny akcji oraz dramatyczny romans. Trailery budują wyjątkowy nastrój i pozwalają poczuć poetycki urok tej baśniowej produkcji. Atmosfera zwiastuna na pewno zachęci do obejrzenia całości filmu.

10 Podobnych Filmów:

 1. Potwory i spółka
 2. Sing 2
 3. Spider-Man Uniwersum
 4. Uciekające kurczaki: Era nuggetsów
 5. Miraculous: Biedronka i Czarny Kot. Film
 6. Liga Sprawiedliwości: Kryzys na Nieskończonych Ziemiach cz 1
 7. Shrek
 8. Kotbull
 9. Rysiek superwróbel
 10. Craig Before the Creek
Oceń film lub serial
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
outline-star
outline-star
Ocena: 8 Liczba głosów: 585
Udostępnij serial

10 Komentarzy

avatar

Madziaifilmy

Arcydzieło. Genialna ekranizacja stworzona przez Animagrad Animation Studio
avatar

AgaMaga

Mavka i strażnicy lasu Można obejrzeć i zapomnieć. Niemal zero klimatu i przewidywalność.
avatar

magsoe

Mavka i strażnicy lasu to Super film ! Fajna fabuła, trzyma w napięciu. Pierwszoplanowy aktor poradził sobie bardzo dobrze.
avatar

sidney68

Przyjemna rozrywka, która trafia w gusta różnych widzów.
avatar

WorldEXC12

Bardzo udany film , który potrafi zająć i zaciekawić przez całe 1h 39m. Jeden z lepszych w swoim gatunku.
avatar

YElov

Mocna historia opowiedziana w zaledwie 1h 39m. Znakomita robota twórców tego filmy.
avatar

TransFormers

Kolejny udany przykład film. Ocena 7.3 nie wzięła się znikąd - Mavka i strażnicy lasu po prostu wciąga.
avatar

Matek

Mocna ocena 7.3 sugeruje, że Mavka i strażnicy lasu to pozycja obowiązkowa. Jeśli lubisz takie klimaty, będziesz zachwycony!
avatar

CwanFil12

Z taką oceną jak 7.3, Mavka i strażnicy lasu musi być pozycją obowiązkową dla każdego fana dobrych filmów!
avatar

Teezo21

Mavka i strażnicy lasu è buono e gli do 7.3 su 585 recensioni, ma gli manca molto per essere un capolavoro. Non trasmette nessun messaggio profondo, non fa nulla di inaspettato, la regia è ordinaria, ecc.