Oppenheimer

Oppenheimer 2023 - oglądaj cały film PL - HD 720p

rating8.2
4 977
Ocen
calendar2023
time3h 01m
Oppenheimer w czasie II Wojny Światowej był dyrektorem programu rozwoju broni jądrowej "Manhattan". Poza działalnością związaną z bronią atomową Oppenheimer miał ogromne osiągnięcia w innych dziedzinach fizyki, między innymi w badaniach czarnych dziur oraz promieniowania kosmicznego. Resztę życia po opracowaniu bomby atomowej poświęcił na działalność na rzecz ograniczania rozprzestrzeniania się broni jądrowej. Był oskarżany przez amerykański rząd i służby o powiązania z ruchem komunistycznym oraz działalność szpiegowską. W latach 50. został pozbawiony dostępu do tajnych dokumentów. Dopiero prezydent Kennedy dokonał jego politycznej rehabilitacji. Oppenheimer jest dziś uznawany za jeden z symboli pacyfizmu i sprzeciwu wobec rozprzestrzeniania broni atomowej.

Aktorzy

Actor Florence Pugh

Florence Pugh

Actor Gary Oldman

Gary Oldman

Actor Cillian Murphy

Cillian Murphy

Actor Matt Damon

Matt Damon

Actor Kenneth Branagh

Kenneth Branagh

Actor Emily Blunt

Emily Blunt

Actor Robert Downey Jr.

Robert Downey Jr.

Actor Josh Hartnett

Josh Hartnett

Oficjalny zwiastun

Obejrzyj także

Gdzie legalnie obejrzeć cały film Oppenheimer online?

Oppenheimer to jeden z najbardziej wyczekiwanych filmów 2023 roku. Najnowsze dzieło Christophera Nolana opowiada o naukowcu J. Robert Oppenheimerze, który odegrał kluczową rolę w stworzeniu pierwszej bomby atomowej. Gdzie można obejrzeć ten fascynujący dramat historyczny w internecie?

Film Oppenheimer trafi do kin dopiero w lipcu 2023 roku. Na razie jedyną legalną opcją, aby zobaczyć ten tytuł online, jest zakup lub wypożyczenie go na platformach VOD takich jak iTunes, Rakuten czy Google Play. Tam można już kupić lub wypożyczyć cyfrową wersję Oppenheimera w dniu premiery lub krótko po niej.

Fani Christophera Nolana mogą też poczekać, aż film pojawi się w bibliotekach platform streamingowych. HBO Max będzie prawdopodobnie pierwszą usługą, która doda Oppenheimera do swojej oferty. Ze względu na wcześniejszą współpracę reżysera z HBO można spodziewać się, że stanie się to już 45 dni po kinowej premierze.

Oppenheimer

Czy warto obejrzeć najnowszy film o stworzeniu bomby atomowej?

Oppenheimer przedstawia fascynującą i mroczną historię powstania broni atomowej. Reżyser Christopher Nolan po mistrzowsku łączy w tym filmie elementy dramatu obyczajowego, thrillera szpiegowskiego i kina akcji. Przede wszystkim jednak skupia się na postaci J. Roberta Oppenheimera i jego wewnętrznych dylematach moralnych.

W roli głównej występuje nagrodzony Oscarem Cillian Murphy, znany między innymi z filmów Nolana Początek i Dunkierka. Aktor doskonale oddaje złożoną osobowość naukowca, który poświęcił życie pracy nad projektem Manhattan, nie przewidując jego strasznych konsekwencji. Oppenheimer zmaga się z poczuciem winy, gdy uświadamia sobie potęgę stworzonej przez siebie broni.

Film zebrał bardzo dobre recenzje od krytyków, którzy chwalą reżyserskie rzemiosło Nolana, świetne aktorstwo i wciągającą historię ukazaną z nieoczekiwanej perspektywy. Oppenheimer to obowiązkowa pozycja dla fanów ambitnych dramatów historycznych.

Oppenheimer - recenzje i opinie widzów o najgłośniejszym filmie roku

Oppenheimer, najnowszy film Christophera Nolana, już na długo przed premierą wzbudzał ogromne zainteresowanie i emocje. Krytycy są pod wrażeniem tej produkcji i wystawiają jej bardzo wysokie oceny. Widzowie również entuzjastycznie wypowiadają się o dziele Nolana.

W serwisie Rotten Tomatoes Oppenheimer osiągnął 91% pozytywnych recenzji. Krytycy chwalą reżysera za odważne i nieszablonowe spojrzenie na postać J. Roberta Oppenheimera. Doceniają też kunsztowną reżyserię i znakomite aktorstwo. Wielu uważa, że to jeden z lepszych filmów w karierze Nolana.

Również widzowie są pod ogromnym wrażeniem filmu. W serwisie IMDB Oppenheimer otrzymał od użytkowników wysoką notę 8,1/10, opartą na ponad 5 tys. głosów. "Genialny film od początku do końca", "Cillian Murphy w roli życia", "Mrożący krew w żyłach dramat" - to tylko niektóre z entuzjastycznych opinii.

Zarówno krytycy, jak i fani zgodnie twierdzą, że Oppenheimer to jeden z najlepszych filmów 2023 roku. Jeśli ktoś jeszcze waha się, czy warto go obejrzeć, opinie nie pozostawiają złudzeń - ten tytuł obowiązkowo trzeba zobaczyć.

Oppenheimer

Aktorzy w filmie Oppenheimer - kto wcielił się w ojca bomby atomowej?

Jednym z największych atutów Oppenheimera jest świetna obsada. Christopher Nolan zgromadził plejadę uznanych aktorów, by oddać na ekranie tę skomplikowaną historię. Kto wcielił się w role głównych bohaterów?

Główną rolę J. Roberta Oppenheimera gra irlandzki aktor Cillian Murphy, znany z wielu produkcji Nolana. Wcielił się już u niego w postaci w Batman Begins, Dunkierce czy trylogii Incepcja. Tym razem dostał swoją najważniejszą rolę u tego reżysera.

Żonę Oppenheimera, Kitty, gra Emily Blunt, laureatka Złotego Globu. Generała Leslie'a Grovesa, odpowiedzialnego za projekt Manhattan, zagrał dwukrotnie nominowany do Oscara Matt Damon. W obsadzie znaleźli się też m.in. Robert Downey Jr., czy Florence Pugh.

Poziom obsady świadczy o tym, że Oppenheimer to jeden z najważniejszych filmów tego roku. Aktorzy w pełni oddali na ekranie dramatyzm i złożoność tej historii. Ich kreacje aktorskie zasługują na najwyższe uznanie.

Najlepsze cytaty z filmu Oppenheimer - poznaj najmocniejsze kwestie bohaterów

Oppenheimer zawiera wiele poruszających i zapadających w pamięć dialogów. Są one doskonałym komentarzem do moralnych dylematów, z jakimi mierzyli się twórcy bomby atomowej. Oto zbiór najlepszych cytatów z tego filmu.

"Teraz stałem się Śmiercią, niszczycielem światów". Słowa te, wypowiedziane przez Oppenheimera po pierwszej eksplozji bomby atomowej, oddają cały tragizm sytuacji. To nawiązanie do wersetu z Bhagawadgity streszcza jego rozterki.

"Nauka nie zna litości. Nie dba o cierpienie i życie ludzkie, liczą się tylko odkrycia". Kitty wytyka mężowi brak wrażliwości i ignorowanie konsekwencji swoich działań.

"Zwycięstwo osiągnięte za pomocą tej broni będzie naszym największym przekleństwem". Słowa generała Grovesa, który przewidział problem wyścigu zbrojeń atomowych.

Te mocne cytaty idealnie podsumowują dylematy etyczne naukowców z Los Alamos. Film Nolana skłania do głębokiej refleksji na temat odpowiedzialności za odkrycia naukowe.

Fabuła filmu Oppenheimer - o czym opowiada historia stworzenia bomby atomowej?

Fabuła filmu skupia się na postaci J. Roberta Oppenheimera i procesie opracowywania pierwszej bomby atomowej w latach 30. i 40. XX wieku. Poznajemy dylematy moralne naukowca, który stał się "ojcem" broni masowego rażenia.

Akcja rozpoczyna się w czasie studiów Oppenheimera, który interesuje się zagadnieniami z fizyki kwantowej i teorii względności. Jego mentor, profesor, zachęca go do kontynuowania badań. Oppenheimer angażuje się w lewicową działalność polityczną.

W czasie II wojny światowej zostaje szefem tajnego projektu Manhattan. Pod jego nadzorem najtęższe umysły świata opracowują praktyczne zastosowania reakcji rozszczepienia jądra atomowego. Powstaje pierwsza bomba atomowa.

16 lipca 1945 roku następuje jej testowa eksplozja w Alamogordo. Oppenheimer uświadamia sobie potęgę "dziecka swojego umysłu" i przerażające konsekwencje dla ludzkości. Przeżywa głęboki wstrząs moralny.

10 Podobnych Filmów:

  1. Rien à foutre
  2. Niepokonany
  3. Saga „Zmierzch”: Zaćmienie
  4. Czas krwawego księżyca
  5. After
  6. After 4. Bez siebie nie przetrwamy
  7. Top Gun: Maverick
  8. Sanctuary
  9. Titanic
  10. Skazani na Shawshank
Oceń film lub serial
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
outline-star
Ocena: 9 Liczba głosów: 4977
Udostępnij serial

10 Komentarzy

avatar

Indy_

Oglądałem i polecam. Oppenheimer cda jest taki bym powiedział 8/10 w swoim gatunku.
avatar

Bedn

Dzięki obejrz.pl za najlepsze filmy online same z ostatnich lat których nigdzie nie mogłem znaleźć.
avatar

rexi

Moja kobieta zachwycona :) Jedna z lepszych produkcji online jakie ostatnio widzieliśmy
avatar

endriuxx

Duży wybór, to lubię!!
avatar

Rydzyk

Oppenheimer moge polecic.
avatar

Watchman

Naprawdę bardzo dobry film
avatar

Onlyme

Super polecam
avatar

Harry

film 10/10, przyznam szczerze, że nie spodziewałem się tak dobrego filmu, ale jest super
avatar

Hery

Jako zawodowy maniak oglądania mogę zdecydowanie polecić. Jeśli kategoria Dramat należy do twoich ulubionych to na pewno się nie zawiedziesz :)
avatar

pirat82

film Oppenheimer jeden z lepszych jakie widziałem w ostatnim czasie, warto :)