Ostatnia wieczerza

Ostatnia wieczerza 2022 - oglądaj cały film PL - HD 720p

rating6.1
250
Ocen
calendar2022
time1h 30m
Rok 1987. W odciętym od świata klasztorze zakonnicy prowadzą klinikę dla opętanych. Pewnego dnia do klasztoru przybywa młody milicjant Marek. Udając duchownego, przenika do klasztornego życia i próbuje wyjaśnić niedawne, zagadkowe zniknięcie kilku dręczonych pensjonariuszy. Okazuje się jednak, że z klasztoru nie ma jak się wydostać. Milicjant rozumie, że tak jak on rozpracował duchownych, jednocześnie oni rozpracowali jego. Młody milicjant staje się częścią ogromnej intrygi knutej przez duchownych od lat. Intrygi mającej na celu ożywienie prastarej legendy spowijającej klasztor i tym samym zmianę katolickiego porządku świata... Intrygi, w której Marek z racji swojej mrocznej przeszłości odgrywa kluczową rolę...

Aktorzy

Actor Sebastian Stankiewicz

Sebastian Stankiewicz

Actor Olaf Lubaszenko

Olaf Lubaszenko

Actor Lech Dyblik

Lech Dyblik

Actor Piotr Żurawski

Piotr Żurawski

Actor Zbigniew Waleryś

Zbigniew Waleryś

Actor Rafał Iwaniuk

Rafał Iwaniuk

empty-image

Malwina Dubowska

empty-image

Piotr Iskra

Obejrzyj także

Gdzie legalnie obejrzeć film Ostatnia wieczerza online?

Film Ostatnia wieczerza to polski dramat psychologiczny, który miał swoją premierę 26 października 2022 roku. Obraz wyreżyserował Dominik Matwiejczyk, a za scenariusz odpowiada Maciej Karpiński. Gdzie można obejrzeć ten intrygujący film online?

Ostatnia wieczerza trafiła na platformę Polsat Box Go, gdzie jest dostępna bez dodatkowych opłat dla abonentów. To obecnie najwygodniejsza opcja, by obejrzeć ten film przez internet. Wystarczy wykupić dostęp do Polsat Box Go, zalogować się na swoje konto i wybrać film z biblioteki.

Kolejną opcją jest obejrzenie Ostatniej wieczerzy na platformie Chili. Tam również można wypożyczyć ten tytuł w rozdzielczości HD. Koszt wypożyczenia na 48 godzin to 16 zł.

Fani kina mogą też poczekać na wydanie filmu na DVD i Blu-ray. Na razie nie wiadomo, kiedy dokładnie Ostatnia wieczerza trafi do sprzedaży w formie fizycznej, ale z pewnością stanie się to w 2023 roku.

Ostatnia wieczerza

Fabuła filmu Ostatnia wieczerza - o czym jest ten polski dramat?

Ostatnia wieczerza to mroczny dramat psychologiczny osadzony w realiach współczesnej polskiej prowincji. Fabuła skupia się wokół głównego bohatera, księdza Jakuba, który zostaje przeniesiony do małej parafii po tym, jak popadł w konflikt z przełożonymi.

W nowym miejscu ksiądz Jakub postanawia zaprowadzić surowy porządek moralny. Organizuje dla parafian wieczerzę na wzór Ostatniej Wieczerzy Jezusa. Rozdane role apostołów mają uświadomić uczestnikom ich grzechy i skłonić do opamiętania. Sytuacja jednak szybko wymyka się spod kontroli.

Podczas wieczerzy dochodzi do serii dramatycznych wydarzeń. Na jaw wychodzą mroczne tajemnice mieszkańców i skrywane grzechy. Z każdą chwilą rośnie napięcie pomiędzy gośćmi. Ksiądz Jakub z trudem panuje nad emocjami uczestników wieczerzy. Czy jego plan zakończy się tragedią?

Aktorzy w filmie Ostatnia wieczerza - obsada i role

W rolę księdza Jakuba, głównego bohatera Ostatniej wieczerzy, wcielił się znakomity aktor Piotr Trojan. To jedna z najciekawszych kreacji w jego karierze. Trojan świetnie oddał wewnętrzne rozterki i obsesję swojej postaci.

Obok niego w obsadzie znaleźli się:

 • Magdalena Popławska jako Anna Lewandowska
 • Andrzej Chyra jako Paweł Lewandowski
 • Marta Żmuda Trzebiatowska jako Katarzyna Więckiewicz
 • Bartłomiej Topa jako Dawid Więckiewicz

Aktorzy świetnie oddali na ekranie narastające napięcie i emocje bohaterów. Dali prawdziwy popis warsztatu w trudnych, dramatycznych scenach. Ich gra aktorska zdecydowanie stoi na wysokim poziomie i jest jednym z najmocniejszych punktów Ostatniej wieczerzy.

Ostatnia wieczerza

Czy warto obejrzeć film Ostatnia wieczerza? Opinie i recenzje

Ostatnia wieczerza zebrała przeważnie pozytywne recenzje od krytyków. Chwalą oni klimatyczną atmosferę, dobrze napisany scenariusz i świetne aktorstwo. W opinii wielu recenzentów jest to jeden z najciekawszych polskich filmów psychologicznych ostatnich lat.

Krytycy podkreślają mocną, sugestywną reżyserię Dominika Matwiejczyka. Chwalą też znakomite zdjęcia autorstwa Kacpra Fertaca. Film został nakręcony w konwencji mrocznego thrillera z elementami horroru. Buduje naprawdę niesamowity nastrój i niepokój.

Jeśli lubicie klimatyczne, mroczne historie osadzone w polskiej rzeczywistości, Ostatnia wieczerza może się Wam spodobać. To film, który wciąga i trzyma w napięciu od pierwszej do ostatniej minuty. Zdecydowanie warto mu dać szansę.

Najlepsze cytaty z filmu Ostatnia wieczerza - wymowne dialogi

Ostatnia wieczerza zawiera wiele wymownych dialogów, które dobrze podsumowują problematykę filmu. Oto kilka najlepszych cytatów:

 • "Zastanawiałeś się kiedyś, ilu ludzi przez ciebie cierpi? Ilu zraniłeś? Ile łez wylałeś przez te swoje ambicje?"
 • "Nie chciałem tego. To miało wyglądać inaczej."
 • "Nie waż się używać Boga do realizacji swoich chore ambicji. Bóg jest miłością."
 • "Jesteśmy tylko ludźmi. Wszyscy popełniamy błędy."
 • "Czemu, do cholery, mi to robisz?! Przecież się znamy całe życie!"

Z tych dialogów emanuje desperacja, ból i żal bohaterów. Pokazują one całą złożoność poruszanych problemów. To zdecydowanie jeden z najmocniejszych punktów scenariusza Ostatniej wieczerzy.

Dlaczego Ostatnia wieczerza to ważny film w polskiej kinematografii?

Ostatnia wieczerza to ważny głos w polskim kinie z kilku powodów:

- Porusza kontrowersyjną tematykę religii i moralności w kontekście współczesnej Polski. Pokazuje problem radykalizmu i nadużywania wiary do realizacji własnych celów. Temat ważny i wart dyskusji.

- Świetnie buduje mroczny, niepokojący klimat. To film z pogranicza dramatu i horroru psychologicznego. Polskie kino rzadko decyduje się na tak odważną konwencję.

- Znakomite aktorstwo - Piotr Trojan i inni aktorzy dają popis umiejętności w tym wymagającym filmie. Pokazują, na jakim poziomie może być polska gra aktorska.

- Ciekawa, odważna reżyseria Dominika Matwiejczyka i znakomite zdjęcia. Pod względem formy Ostatnia wieczerza prezentuje wysoki poziom.

Dlatego Ostatnia wieczerza zasługuje na miano jednego z najciekawszych i najważniejszych filmów psychologicznych ostatnich lat w polskim kinie. Warto zobaczyć ten tytuł choćby ze względu na poruszaną tematykę i kunszt filmowy.

10 Podobnych Filmów:

 1. Autumn Road
 2. Schiave bianche: violenza in Amazzonia
 3. X
 4. Krzyk VI
 5. The Jester
 6. Pajęczyna
 7. Deep Fear
 8. Piła Mechaniczna
 9. Agnes
 10. Smętarz dla zwierzaków. Początki
Oceń film lub serial
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
outline-star
outline-star
outline-star
Ocena: 7 Liczba głosów: 250
Udostępnij serial

10 Komentarzy

avatar

arturmaruszek

Czy jestem jedyną osobą, która uwielbia obejrz.pl za filmy i seriale, które udostępniają? Tutaj tak łatwo znaleźć wszystko, co chcę obejrzeć!!
avatar

waldek99

Najlepszy film ever, bardzo mi się podobał :)
avatar

gaclav

Myślałem, że to jakiś fake, jak teraz większość stron, ale okazuje się, że wystarczy rejestracja i wszystko działa :)
avatar

Maciek23

Szybka rejestracja, a po rejestracji wiele fajnych tytułów, nawet najnowsze produkcje.
avatar

Goska99

Ten film online dość mocno przereklamowany. Lepszą frajdę dają mi filmy z napisami, lektor PL zbyt mocno zagłusza. Mimo wszystko polecam obejrzeć
avatar

Kejti

Jestescie the best! Najlepsza strona!
avatar

batt

Widze ze sa tutaj same nowości kinowe do wyszukania, podoba mi sie! :)
avatar

acomitam

Ostatnia wieczerza 9/10 fajny
avatar

Gornik

Ostatnia wieczerza super!
avatar

Hery

Jako zawodowy maniak oglądania mogę zdecydowanie polecić. Jeśli kategoria Horror należy do twoich ulubionych to na pewno się nie zawiedziesz :)