Przełęcz Ocalonych 2016 - oglądaj cały film PL - HD 720p

rating8.2
12 988
Ocen
calendar2016
time2h 19m
Schyłek drugiej wojny światowej. Armia amerykańska toczy ciężkie walki z Japończykami o każdy skrawek lądu na Pacyfiku. Strategicznym celem jest wyspa Okinawa, której zdobycie może oznaczać ostateczną klęskę Japonii. Wśród setek tysięcy amerykańskich żołnierzy trafia tu Desmond T. Doss (Andrew Garfield), sanitariusz, który ze względu na przekonania odmówił noszenia broni. Traktowany z nieufnością, oskarżany o tchórzostwo, wkrótce udowodni jak bardzo się wobec niego mylono. Podczas najcięższych starć, wielokrotnie ryzykując życiem, wydostaje z ognia walki ponad 70 rannych żołnierzy. Tak rodzi się legenda bezbronnego bohatera.

Aktorzy

Actor Sam Worthington

Sam Worthington

Actor Vince Vaughn

Vince Vaughn

Actor Teresa Palmer

Teresa Palmer

Actor Hugo Weaving

Hugo Weaving

Actor Andrew Garfield

Andrew Garfield

Actor Rachel Griffiths

Rachel Griffiths

Actor Luke Bracey

Luke Bracey

Actor Nathaniel Buzolic

Nathaniel Buzolic

Oficjalny zwiastun

Obejrzyj także

Gdzie obejrzeć Przełęcz Ocalonych online?

Przełęcz Ocalonych to film dramatyczny z 2016 roku w reżyserii Mela Gibsona, który opowiada prawdziwą historię Desmonda Dossa. Film miał swoją premierę kinową 7 października 2016 roku i zebrał bardzo dobre recenzje od krytyków, a także szereg prestiżowych nagród filmowych.

Obecnie Przełęcz Ocalonych jest dostępny online na kilku popularnych platformach VOD. Można go obejrzeć m.in. na Netflix, HBO Max, Amazon Prime Video, Apple TV+ oraz Canal+. Dzięki temu każdy miłośnik dobrego kina może nadrobić ten hitowy dramat wojenny we własnym domu.

Przełęcz Ocalonych

Fabuła Przełęczy Ocalonych - o czym jest film?

Akcja Przełęczy Ocalonych rozgrywa się podczas II wojny światowej. Głównym bohaterem jest Desmond Doss, młody adwentysta dnia siódmego, który zaciąga się do wojska jako sanitariusz. Ze względu na swoje przekonania religijne, Doss odmawia noszenia i używania broni.

Początkowo jego postawa spotyka się ze społecznym niezrozumieniem i ostracyzmem ze strony innych żołnierzy oraz dowódców. Jednak kiedy jego oddział zostaje wysłany na bitwę o Okinawę, Doss dowodzi niezwykłym heroizmem i poświęceniem, ratując życie wielu rannych towarzyszy.

Najlepsze cytaty z Przełęczy Ocalonych

Przełęcz Ocalonych zawiera wiele poruszających i motywujących cytatów. Oto kilka z najlepszych:

 • "By uratować jedno życie, trzeba ryzykować własnym."
 • "Każdy człowiek ma prawo służyć swemu krajowi najlepiej, jak potrafi."
 • "Nie chodzi o to, by nie bać się. Chodzi o to, by iść naprzód mimo strachu."
 • "Pan dał mi dwie ręce. Będę ich używał. Będę ratował, a nie zabijał."
 • Przełęcz Ocalonych

  Aktorzy występujący w filmie Przełęcz Ocalonych

  W roli głównej Desmonda Dossa wystąpił Andrew Garfield, znany m.in. z filmów Spider-Man i The Social Network. Jego kreacja została nagrodzona Złotym Globem dla najlepszego aktora dramatycznego.

  Pozostałymi członkami obsady są m.in.: Vince Vaughn jako sierżant Howell, Sam Worthington jako kapitan Glover, Luke Bracey jako Smitty oraz Hugo Weaving w roli ojca Desmonda.

  Czy warto obejrzeć film Przełęcz Ocalonych?

  Zdecydowanie tak! Przełęcz Ocalonych to poruszająca i moralnie pobudzająca historia o odwadze, poświęceniu i wierze w swoje ideały. Film został doceniony zarówno przez krytyków, jak i widzów na całym świecie.

  Warto także zwrócić uwagę na świetną reżyserię Mela Gibsona i kapitalną grę aktorską Andrew Garfielda. Sama bitwa o Okinawę została nakręcona w spektakularny, angażujący sposób. Przełęcz Ocalonych to pozycja obowiązkowa dla fanów wojennych dramatów.

  Jak oceniają Przełęcz Ocalonych recenzenci?

  Przełęcz Ocalonych spotkała się z bardzo pozytywnym odzewem zarówno ze strony krytyków, jak i widzów. Na portalu Rotten Tomatoes aż 87% recenzji jest pozytywnych, a średnia ocen wynosi 7,2/10. Krytycy chwalą zwłaszcza kreację Andrew Garfielda, reżyserię Gibsona oraz wiarygodne ukazanie historii Desmonda Dossa.

  W recenzjach podkreśla się wzruszający i motywujący wydźwięk filmu, a także mistrzowsko nakręcone sceny bitewne. Negatywne opinie dotyczą głównie zbyt schematycznego ukazania niektórych postaci drugoplanowych. Mimo to ogólny odbiór filmu jest bardzo pozytywny.

  Główny bohater Przełęczy Ocalonych - kim jest?

  Desmond Doss, grany przez Andrew Garfielda, to prawdziwy bohater wojenny, którego heroiczne czyny zostały ukazane w filmie. Urodzony w 1919 roku Doss był amerykańskim adwentystą dnia siódmego. Gdy wybuchła II wojna światowa, zaciągnął się do wojska jako sanitariusz.

  Służył podczas bitwy o Okinawę w 1945 roku. Przez 12 godzin, samotnie uratował aż 75 rannych żołnierzy, ewakuując ich z pola walki. Ze względu na nadludzką odwagę i poświęcenie został odznaczony Medalem Honoru przez prezydenta Trumana.

  Dlaczego warto obejrzeć Przełęcz Ocalonych?

  Po obejrzeniu Przełęczy Ocalonych trudno pozostać obojętnym. Film pokazuje inspirującą historię człowieka, który mimo przeciwności losu i presji otoczenia, pozostał nieugięty w swoich przekonaniach i uratował życie setek ludzi.

  Produkcja udowadnia, że jedna osoba może dokonać wielkich rzeczy i zmienić losy wojny. Pokazuje też, że prawdziwe bohaterstwo tkwi w ratowaniu życia, a nie braniu go. Przełęcz Ocalonych to film, który motywuje, wzrusza i zmusza do refleksji.

  Kto odpowiada za scenariusz i reżyserię Przełęczy Ocalonych?

  Za reżyserię Przełęczy Ocalonych odpowiada Mel Gibson, laureat Oscara za film Braveheart z 1995 roku. To właśnie on wyreżyserował wszystkie spektakularne sceny bitewne, nadając im szybkie tempo i dynamikę.

  Scenariusz do filmu napisał Robert Schenkkan, wcześniej nominowany do Oscara za film Most szpiegów z 2015 roku. W scenariuszu skupił się na psychologicznym portrecie głównego bohatera i jego wewnętrznych rozterkach.

  Gdzie można obejrzeć Przełęcz Ocalonych online bez limitu?

  Aby obejrzeć ten wciągający dramat wojenny online, warto skorzystać z jednej z płatnych platform streamingowych. Ze względu na brak limitów czasowych oraz reklam, dobrym wyborem będzie Netflix, HBO Max lub Apple TV+.

  Abonament na jedną z tych usług pozwoli na seans filmu online bez przerw reklamowych i przyzwoitej jakości obrazu. Dodatkowo można włączyć polskie napisy lub lektora. Idealna opcja, by w pełni docenić ucieczkę z komfortowego domu.

  Zwiastun filmu Przełęcz Ocalonych - zachęca do seansu?

  Oficjalny zwiastun filmu Przełęcz Ocalonych znakomicie oddaje klimat produkcji i zachęca do obejrzenia całości. Rozpoczyna się spokojnie, ukazując codzienne życie głównego bohatera. Z czasem coraz więcej dramatyzmu, akcji i napięcia.

  Słychać odgłosy bitwy, krzyki rannych żołnierzy. Całość montowana jest w szybkim tempie, przeplatana zdjęciami malowniczych krajobrazów. Zwiastun doskonale ukazuje kontrast pomiędzy spokojną wiarą Desmonda a okrucieństwem wojny. Zachęca, by poznać całą historię bohaterskiego sanitariusza.

  Gdzie legalnie obejrzeć Przełęcz Ocalonych z lektorem PL?

  Przełęcz Ocalonych można legalnie obejrzeć online z polskim lektorem na platformach iTunes oraz Rakuten. Są to autoryzowane serwisy VOD, które posiadają licencje na dystrybucję tego filmu na terenie Polski.

  Ceny wypożyczenia filmu na 48 godzin z lektorem wahają się od kilkunastu do kilkudziesięciu złotych. To dobra alternatywa, jeśli nie chcemy wykupywać droższego abonamentu w Netflix czy HBO Max. Wystarczy kliknąć w wybrany tytuł, opłacić i rozkoszować się seansem w języku polskim.

  10 Podobnych Filmów:

  1. Kotbull
  2. Śnieżne bractwo
  3. Przesilenie zimowe
  4. Saltburn
  5. Pięćdziesiąt twarzy Greya
  6. Interstellar
  7. Gran Turismo
  8. Czas krwawego księżyca
  9. Titanic
  10. Napoleon
  Oceń film lub serial
  fill-star
  fill-star
  fill-star
  fill-star
  fill-star
  fill-star
  fill-star
  fill-star
  fill-star
  outline-star
  Ocena: 9 Liczba głosów: 12988
  Udostępnij serial

  10 Komentarzy

  avatar

  Mailosz

  Przełęcz Ocalonych należy niewątpliwie oddać, że momentami są wręcz przykładem tego jak należy kręcić filmy. Pokrzepiająca, klasyczna historia, pochwała wytrwałości
  avatar

  MatVOD

  Przełęcz Ocalonych jest dobry i daję mu 8.2 na 12988 ocen, ale do arcydzieła wiele mu brakuje. Nie przekazuje żadnych głębszych treści, nie skłania do żadnych refleksji i przemyśleń nad sensem życia,
  avatar

  Areczek09

  Super się oglądało i mega film ogólnie polecam Przełęcz Ocalonych
  avatar

  magsoe

  Przełęcz Ocalonych to Super film ! Fajna fabuła, trzyma w napięciu. Pierwszoplanowy aktor poradził sobie bardzo dobrze.
  avatar

  dx87

  Film Przełęcz Ocalonych to bardzo przyjemna pozycja, szkoda tylko, że taka krótka bo tylko 2h 19m.
  avatar

  TonnyMonntana

  Ten film zdecydowanie warto obejrzeć. Mimo stosunkowo krótkiego czasu trwania wciąga od początku do końca
  avatar

  Lukasoo

  Kolejny dobry film w tym gatunku. Nic dziwnego, że ma tak wysoką ocenę - 8.2. Szkoda tylko, że trwa zaledwie 2h 19m.
  avatar

  dragonmen32

  Filmy takie jak ten z pewnością sprawiają frajdę. Nawet jeśli trwają tylko 2h 19m, to angażują od początku do końca.
  avatar

  Vodek

  Z oceną na poziomie 8.2, Przełęcz Ocalonych udowadnia, że w tym gatunku jakość idzie w parze z ilością.
  avatar

  IziMovie1

  Z oceną 8.2, Przełęcz Ocalonych zasługuje na miano jednej z najlepszych pozycji w swojej kategorii. Obowiązkowy punkt programu!