Shrek 2001 - oglądaj cały film PL - HD 720p

rating7.7
16 177
Ocen
calendar2001
time1h 30m
Shrek jest zielonym stworzonkiem, które nie lubi hałasu, zamieszania i niespodziewanych gości. Jakie było jego zdziwienie, kiedy do jego zacisza zawitało mnóstwo postaci z sąsiedniego królestwa bajki. Zostali wygnani ze swojego królestwa przez złego Lorda Farquaada i nie będą mogli powrócić do domów, dopóki ktoś nie uratuje narzeczonej Lorda- księżniczki Fiony z łap straszliwego smoka. Shrek wyrusza w niebezpieczną drogę na ratunek Fionie.

Aktorzy

Actor John Lithgow

John Lithgow

Actor Jim Cummings

Jim Cummings

Actor Cameron Diaz

Cameron Diaz

Actor Eddie Murphy

Eddie Murphy

Actor Mike Myers

Mike Myers

Actor Vincent Cassel

Vincent Cassel

Actor Kathleen Freeman

Kathleen Freeman

Actor Conrad Vernon

Conrad Vernon

Oficjalny zwiastun

Obejrzyj także

Gdzie obejrzeć Shrek bez limitu online?

Shrek to jedna z najpopularniejszych animacji w historii kina. Od premiery w 2001 roku film zdobył serca widzów na całym świecie. Dziś, po latach od debiutu, wielu fanów zastanawia się, gdzie można obejrzeć przygody sympatycznego ogra i jego przyjaciół online. Jest kilka opcji, by zobaczyć Shreka bez limitu i za darmo w internecie.

Z pewnością warto wypróbować jedną z licznych platform streamingowych, gdzie znajdziemy bogatą ofertę filmów animowanych. Produkcję DreamWorks można znaleźć m.in. na Netfliksie, HBO Max, Amazon Prime czy Playerze. Dla subskrybentów serwisów dostęp do Shreka jest nieograniczony. Alternatywą jest również YouTube, gdzie znajdziemy pełny film z dubbingiem w języku polskim lub z napisami w naszym ojczystym języku. Oczywiście trzeba mieć na uwadze, że nielegalne udostępnianie treści objętych prawami autorskimi jest niezgodne z prawem.

Shrek

Czy warto obejrzeć film animowany Shrek po latach?

Mimo że od premiery Shreka minęły już ponad dwie dekady, film wciąż zachwyca widzów. Produkcję cechuje ponadczasowy humor i ciepłe przesłanie, a animacja 3D nadal prezentuje się świetnie. Dlatego zdecydowanie warto obejrzeć tę bajkę, nawet jeśli oglądaliśmy ją już wielokrotnie.

Przede wszystkim Shrek to pozycja obowiązkowa dla fanów animacji. Twórcy stworzyli tutaj barwny, magiczny świat, w którym zamieszkują niecodzienne postacie. Film zachwyca też humor sytuacyjny i słowny, trafiający zarówno do młodszych, jak i starszych widzów. Ponadto produkcja niesie ze sobą uniwersalne przesłanie o akceptacji drugiego człowieka i siły przyjaźni. Wartości te są ponadczasowe, dlatego seans Shreka może być wspaniałą okazją do rozmowy o nich z dziećmi.

Fabuła Shreka - o czym opowiada zielony ogr?

Tytułowy Shrek to zielony ogr mieszkający samotnie w chatce na bagnach. Pewnego dnia do jego domu wkracza mnóstwo baśniowych stworzeń, które wyrzucił tam okrutny Lord Farquaad. Shrek wyrusza więc do zamku władcy, by odzyskać spokój. W drodze towarzyszy mu nowo poznany, gadatliwy Osioł. Farquaad obiecuje, że usunie stworzenia z bagien Shreka, jeśli ten uratuje z wieży piękną księżniczkę Fionę.

Ogr i jego towarzysz docierają do strzeżonej wieży, pokonują smoka i uwalniają Fionę. W drodze powrotnej Shrek zakochuje się w księżniczce, jednak ona skrywa mroczną tajemnicę. Tymczasem w zamku Farquaada odbywają się przygotowania do ślubu władcy z Fioną. Czy Shrek zdąży przeszkodzić w ceremonii i wyznać uczucie ukochanej?

Shrek

Najlepsze cytaty z Shreka - poznaj kultowe dialogi

 • "Lepiej się cofnij, bo chyba nie wiesz, na co cię stać!"
 • "Ogrody się kończą, pajacu!"
 • "Trzymaj się... Mnóstwa młodszych i prezentujących się lepiej faceta ode mnie!"
 • "To miejsce jest wprost magiczne. A magiczne miejsca mają zwyczaj... znikać."
 • "Grafiku, można na ciebie liczyć. Ale gdybyś choć na moment nie trzymał się planu, zjadłbym cię."

Shrek zachwyca nie tylko humorem sytuacyjnym, lecz także ciętymi ripostami i kultowymi cytatami. Warto zanotować kilka z nich, by móc powtarzać w gronie znajomych. Szczególnie kultowe stały się dialogi między Shrekiem a jego nowym przyjacielem Osłem. Pełne ciętego humoru i sarkazmu rozmowy tej niecodziennej parszy ucieszą każdego widza.

Dlaczego Shrek stał się tak popularny na całym świecie?

Sukces Shreka zaskoczył nawet twórców filmu. Animacja zebrała mnóstwo prestiżowych nagród, a wykreowana przez DreamWorks marka okazała się bardzo dochodowa. Jakie czynniki zadecydowały więc o globalnej popularności zielonego ogra?

Przede wszystkim Shrek w ciekawy sposób odegrał się na typowych baśniach Disneya. Zamiast księżniczki w opresji dostaliśmy silną bohaterkę, a rolę wybawcy odegrał brzydki ogr. Film parodiował konwencje znane z baśni, ale także zawierał uniwersalne przesłanie. Ponadto animacja 3D była na ówczesne standardy znakomita, a postacie charakterystyczne i zabawne. Istotny okazał się wreszcie soundtrack z utworami znanych artystów.

Jak powstawał film Shrek? Poznaj kulisy produkcji

Pierwszypomysł na film pojawił się w studiu DreamWorks już w 1993 roku, jednak jego realizacja trwała aż osiem lat. Przez ten czas projekt zmieniał się nie do poznania.

Początkowo Shrek miał być dużo bardziej przerażający i wulgarny. Dopiero gdy do ekipy dołączył reżyser Adam Adamson, bajka zyskała lżejszy, humorystyczny charakter. Ponadto początkowo głosem Shreka miał być Chris Farley. Po jego śmierci w 1997 roku rolę przejął Mike Myers, który nadał postaci charakterystyczny, szkocki akcent.

Ogromnym wyzwaniem było stworzenie realistycznej animacji postaci i świata przedstawionego. Specjaliści od efektów CGI stworzyli niezliczoną ilość tekstur i rend

10 Podobnych Filmów:

 1. Potwory i spółka
 2. Sing 2
 3. Spider-Man Uniwersum
 4. Uciekające kurczaki: Era nuggetsów
 5. Miraculous: Biedronka i Czarny Kot. Film
 6. Liga Sprawiedliwości: Kryzys na Nieskończonych Ziemiach cz 1
 7. Shrek
 8. Kotbull
 9. Rysiek superwróbel
 10. Craig Before the Creek
Oceń film lub serial
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
outline-star
outline-star
Ocena: 8 Liczba głosów: 16177
Udostępnij serial

10 Komentarzy

avatar

MatVOD

Shrek jest dobry i daję mu 7.7 na 16177 ocen, ale do arcydzieła wiele mu brakuje. Nie przekazuje żadnych głębszych treści, nie skłania do żadnych refleksji i przemyśleń nad sensem życia,
avatar

KamilPatrykDawid

Fascynujący świat przedstawiony w Shrek wciąga od pierwszej minuty, moja ocena to 7.7
avatar

sidney68

Przyjemna rozrywka, która trafia w gusta różnych widzów.
avatar

Ms_Paulla

Shrek to przyjemna rozrywka dla wszystkich widzów.
avatar

WorldEXC12

Bardzo udany film , który potrafi zająć i zaciekawić przez całe 1h 30m. Jeden z lepszych w swoim gatunku.
avatar

TransFormers

Kolejny udany przykład film. Ocena 7.7 nie wzięła się znikąd - Shrek po prostu wciąga.
avatar

Gajdek12

Ocena 7.7 potwierdza, że Shrek to film, który trzeba zobaczyć. Opłaca się poświęcić na to czas.
avatar

CwanFil12

Z taką oceną jak 7.7, Shrek musi być pozycją obowiązkową dla każdego fana dobrych filmów!
avatar

EdiHejka

Shrek ze średnią ocen 7.7 udowadnia, że nawet krótkie formy mogą wciągnąć i zaciekawić.
avatar

Teezo21

Shrek è buono e gli do 7.7 su 16177 recensioni, ma gli manca molto per essere un capolavoro. Non trasmette nessun messaggio profondo, non fa nulla di inaspettato, la regia è ordinaria, ecc.