Władca Pierścieni: Drużyna Pierścienia 2001 - oglądaj cały film PL - HD 720p

rating8.4
23 953
Ocen
calendar2001
time2h 59m
Ekranizacja pierwszej części trylogii Tolkiena, "Drużyna Pierścienia" zapoznaje widzów z czarodziejskim światem Śródziemia i jego mieszkańcami - ludźmi, hobbitami, elfami, krasnoludami, czarodziejami, trollami i orkami. W tej części trylogii młody i nieśmiały hobbit Frodo Baggins (Elijah Wood) odziedzicza pierścień - Jedyny Pierścień, narzędzie władzy absolutnej, które pozwoliłoby Sauronowi, mrocznemu Władcy Mordoru, rządzić Śródziemiem i zniewolić zamieszkujące je ludy. Frodo, wraz z lojalną kompanią hobbitów, ludzi, czarodzieja, krasnoluda i elfa, musi zabrać Pierścień do Szczelin Zagłady, gdzie został kiedyś wykuty, i zniszczyć go raz na zawsze. Taka podróż oznacza zapuszczenie się głęboko do krainy Czarnego Władcy, gdzie gromadzi on armię orków. Drużyna musi walczyć nie tylko ze złem czającym się wokół, ale i z wewnętrznymi waśniami, oraz niszczącym wpływem samego Pierścienia. Przyszłość świata i przeznaczenie drużyny są ze sobą splecione. [opis dystrybutora dvd]

Aktorzy

Actor Orlando Bloom

Orlando Bloom

Actor Liv Tyler

Liv Tyler

Actor Viggo Mortensen

Viggo Mortensen

Actor Sean Bean

Sean Bean

Actor Cate Blanchett

Cate Blanchett

Actor Marton Csokas

Marton Csokas

Actor Sean Astin

Sean Astin

Actor Elijah Wood

Elijah Wood

Oficjalny zwiastun

Obejrzyj także

Jakie są najlepsze sceny z filmu Władca Pierścieni: Drużyna Pierścienia?

Film Władca Pierścieni: Drużyna Pierścienia zachwyca widzów wieloma zapadającymi w pamięć scenami. Do najlepszych należą:

 • Scena w kopalni Morii, gdzie bohaterowie muszą stawić czoła olbrzymiemu potworowi - widowiskowa walka z Balrogiem buduje napięcie i pokazuje niebezpieczeństwa czyhające na Drużynę Pierścienia.
 • Bitwa u Czarnej Bramy Mordoru - epickie starcie armii ludzi i elfów z orkami, które decyduje o losach Śródziemia.
 • Pojedynek Aragorna z pełnym gniewu Lurtzem na szczycie Amon Hen - niezwykle dynamiczna i brutalna scena walki.
 • Scena w Rivendell, gdy Rada Elrondowa decyduje o dalszych losach Pierścienia - pełna napięcia dyskusja, która prowadzi do powstania Drużyny.

Te i wiele innych scen sprawiają, że Władca Pierścieni: Drużyna Pierścienia to film, który wciąga widzów i na długo pozostaje w pamięci.

Władca Pierścieni: Drużyna Pierścienia

Kto grał w filmie Władca Pierścieni: Drużyna Pierścienia i jak oceniają aktorstwo?

Obsada aktorska Władcy Pierścieni: Drużyny Pierścienia była imponująca. W głównych rolach wystąpili:

 • Elijah Wood jako Frodo Baggins - aktor świetnie sportretował młodego hobbita, który musi podjąć trudną misję zniszczenia Jedynego Pierścienia.
 • Ian McKellen jako Gandalf Szary - charyzmatyczny i pełen mądrości czarodziej, McKellen idealnie wcielił się w tę postać.
 • Viggo Mortensen w roli Aragorna - aktor heroicznie sportretował zagubionego dziedzica tronu Gondoru.

Krytycy chwalili grę aktorów, podkreślając ich zaangażowanie i wczucie się w role. Po latach uznaje się obsadę za jeden z największych atutów produkcji, która w dużej mierze przyczyniła się do sukcesu filmu.

Fabuła i opis akcji w filmie Władca Pierścieni: Drużyna Pierścienia - o czym opowiada?

Fabuła Władcy Pierścieni koncentruje się na misji zniszczenia Jedynego Pierścienia, artefaktu dającego ogromną moc jego posiadaczowi. Początek filmu przedstawia historię Pierścienia od momentu jego wykucia przez Saurona po bitwę o Górę Przeznaczenia, w której zginął Isildur. Akcja przenosi się do Hobbitonu, gdzie Frodo dowiaduje się od czarodzieja Gandalfa o prawdziwej naturze odziedziczonego pierścienia. Aby uratować Śródziemie przed Sauronem, Frodo wyrusza w podróż do Rivendell, by tam zdecydować o dalszych losach Pierścienia. Powstaje Drużyna Pierścienia, która ma za zadanie zanieść klejnot do Mordoru i zniszczyć go w ogniu Góry Przeznaczenia.

Dalsza część filmu przedstawia pełną niebezpieczeństw wędrówkę bohaterów przez krainy Śródziemia, walki z siłami Saurona i rosnące napięcie pomiędzy członkami Drużyny z powodu zgubnego wpływu Pierścienia. Losy Śródziemia wisi na włosku, a bohaterowie muszą zdobyć się na największe poświęcenie.

Władca Pierścieni: Drużyna Pierścienia

Gdzie legalnie obejrzeć cały film Władca Pierścieni: Drużyna Pierścienia online po polsku?

Fani sagi Władca Pierścieni na pewno chcą obejrzeć ten kultowy film. Gdzie można go zobaczyć legalnie online?

Film dostępny jest na platformach streamingowych takich jak:

 • Netflix - tutaj można obejrzeć Władce Pierścieni: Drużynę Pierścienia w wersji z polskim dubbingiem lub napisami.
 • HBO Max - serwis udostępnia film z lektorem lub napisami w języku polskim.
 • Amazon Prime Video - platforma posiada film z polską wersją językową.

Oprócz legalnych serwisów streamingowych, Władcę Pierścieni: Drużynę Pierścienia można zakupić na DVD lub Blu-Ray z polskim dubbingiem i napisami.

Recenzje i opinie widzów o filmie Władca Pierścieni: Drużyna Pierścienia - warto obejrzeć?

Film Władca Pierścieni: Drużyna Pierścienia został entuzjastycznie przyjęty zarówno przez krytyków, jak i przez widzów. Recenzenci chwalili monumentalną skalę produkcji, wspaniałe efekty specjalne, klimatyczną muzykę i świetne aktorstwo. Podkreślali, że Peter Jackson oddał ducha książek Tolkiena i stworzył film, który wciąga od pierwszej minuty. Widzowie w recenzjach chwalą rozmach fabuły, ciekawych bohaterów i wspaniałe sceny akcji. Mnóstwo osób określa Drużynę Pierścienia mianem arcydzieła fantasy i jednego z najlepszych filmów w historii kina. Produkcja ma ocenę 8,8/10 na portalu IMDb i jest jednym z najwyżej ocenianych filmów w serwisie.

Jak oceniana jest produkcja i efekty specjalne w filmie Władca Pierścieni: Drużyna Pierścienia?

Produkcja Władcy Pierścieni: Drużyny Pierścienia jest uznawana za jedną z największych w historii kina. Film kręcony był przez ponad rok w Nowej Zelandii, a budżet produkcji wyniósł 93 miliony dolarów. Twórcy mogli pozwolić sobie na sfilmowanie monumentalnych scen batalistycznych z udziałem setek statystów i aktorów. Do stworzenia wiarygodnego Śródziemia wykorzystano ogromne plenerowe plany zdjęciowe i masę rekwizytów. Na uwagę zasługują również przełomowe jak na owe czasy efekty specjalne. Szczególnie realistycznie prezentują się postacie stworzone za pomocą CGI, takie jak Golum czy armie orków.

Dzięki rozmachowi produkcji i doskonałym efektom specjalnym Władca Pierścieni: Drużyna Pierścienia wciąga widzów do świata fantazji i pozwala przeżyć epicką przygodę. Jest to zdecydowanie film, który każdy miłośnik fantastyki i kina powinien zobaczyć.

10 Podobnych Filmów:

 1. Ultimatum
 2. Aquaman i Zaginione Królestwo
 3. Skok w przestworzach
 4. Więzień labiryntu
 5. Aquaman
 6. Czarna Pantera: Wakanda w moim sercu
 7. Sound of Freedom. Dźwięk wolności
 8. Shazam! Gniew bogów
 9. John Wick 4
 10. Thor: Miłość i grom
Oceń film lub serial
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
fill-star
outline-star
Ocena: 9 Liczba głosów: 23953
Udostępnij serial

10 Komentarzy

avatar

Lukasomaniak

Władca Pierścieni: Drużyna Pierścienia bardzo mi sie podobał, moja ocena to 8.4
avatar

Dave021

Władca Pierścieni: Drużyna Pierścienia można oglądać i tysiąc razy i nigdy się nie nudzi. Niesamowite
avatar

LukiAnon

Władca Pierścieni: Drużyna Pierścienia to bardzo przyjemna pozycja, szkoda tylko, że taka krótka bo tylko 2h 59m .
avatar

Ms_Paulla

Władca Pierścieni: Drużyna Pierścienia to przyjemna rozrywka dla wszystkich widzów.
avatar

Latrki2

Władca Pierścieni: Drużyna Pierścienia to naprawdę świetny film , co potwierdza wysoka ocena na poziomie 8.4. Gorąco polecam!
avatar

BagietkaLukas

Bardzo dobry film , czego dowodem jest ocena 8.4. Warto poświęcić czas na obejrzenie Władca Pierścieni: Drużyna Pierścienia.
avatar

Vodek

Z oceną na poziomie 8.4, Władca Pierścieni: Drużyna Pierścienia udowadnia, że w tym gatunku jakość idzie w parze z ilością.
avatar

KaiFilman12

Jeśli zastanawiasz się co obejrzeć, postaw na pewniaka. A takim jest Władca Pierścieni: Drużyna Pierścienia z oceną 8.4.
avatar

LukasPicasso

Bardzo wysoka ocena na poziomie 8.4 sugeruje, że Władca Pierścieni: Drużyna Pierścienia to pozycja obowiązkowa dla fanów New Line Cinema.
avatar

Teezo21

Władca Pierścieni: Drużyna Pierścienia è buono e gli do 8.4 su 23953 recensioni, ma gli manca molto per essere un capolavoro. Non trasmette nessun messaggio profondo, non fa nulla di inaspettato, la regia è ordinaria, ecc.